Nové útočné eso do Edenu? Trpišovskému se zamlouvá africký mladík řádící v Lotyšsku

Nové útočné eso do Edenu? Trpišovskému se zamlouvá africký mladík řádící v Lotyšsku

Pražská Slavia by chtěla v nové sezóně navázat na úspěchy z těch předešlých. V Edenu především tuší, že je potřeba posílit v útoku, proto kouč Jindřich Trpišovský sleduje hráčský trh a hledá ideální varianty pro jeho herní pojetí. Z Liberce již dorazil Jan Kuchta, k dispozici má také Stanislava Tecla, Petara Musu či Júsufa Hilála. Podle posledních zpráv upoutal ale jeho pozornost talentovaný mladík z Nigérie.

O budoucnosti Júsufa se má rozhodnout v brzkých dnech a předpokládá se, že by mohl zamířit pod Ještěd. Na jeho místo by mohl zamířit teprve devatenáctiletý Emmanuel Arokodare, který je ostře sledovanou tváří lotyšské Valmeiry.

Jeho schopnosti již monitorují také některé zahraniční kluby. V popředí údajně stojí zájemci z Francie a Německa, ale dostupnost sonduje také nizozemský Anderlecht. Pokud by sešívaní chtěli konkurentům vypálit rybník, museli by si připravit zhruba 30 milionů korun.

Arokodare přišel do Valmeiry v létě z Afriky a výraznou měrou se podílí na historickém úspěchu, neboť si lotyšský zástupce zahraje v předkole Evropské ligy. Na jaře odehrál v tamní nejvyšší soutěži všech devět zápasů, ve kterých i připsal pět branek. Aktuálně je Valmeira v tabulce třetí, což je nevídaný úspěch, když před třemi lety ještě hrála druhou ligu.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.