Kalvach: V Plzni byla konkurence vždycky. Posouvá vás kupředu, až pak můžeme být úspěšní

Kalvach: V Plzni byla konkurence vždycky. Posouvá vás kupředu, až pak můžeme být úspěšní

Před rokem přišel z Olomouce do Plzně s potenciálem, který dokázal naplnit. Lukáš Kalvach se stal stabilní tváří základní sestavy a pomohl týmu vybojovat druhé místo v tabulce uplynulého ročníku české nejvyšší soutěže. Nyní se se svými spoluhráči připravuje na další sezónu a kvituje, že konkurence v kádru je obrovská a nikdo nemá nic jisté.

Několikanásobný český reprezentant věří, že by mohla být Plzeň i nadále úspěšná. Začátek letní přípravy označil za náročnější, ale věří, že to celému týmu jedině pomůže. „Bylo to trošku náročnější, protože je horko a ta čtrnáctidenní pauza na začátku se vždycky projeví. Navíc jsme ještě ve čtvrtek museli projít testy. Ale to není nic závažného, dostaneme se do toho a bude to v pohodě,“ nechal se slyšet Kalvach v rozhovoru pro iDnes.cz.

Již za měsíc začíná další sezóna, ale on věří, že viktoriáni mají dostatek času se připravit. „V zimě byla také krátká. Je to lepší, než se připravovat dva měsíce, jak to bylo třeba během korony. Myslím, že jsme z toho extra nevypadali. Měsíc je dostatečný, abychom se připravili na ligu i poháry. Tak, aby sezóna byla úspěšná,“ nepochybuje o síle kádru pětadvacetiletý záložník, který si moc dobře uvědomuje, že nikdo nemá základní sestavu jistou předem.

„Plzeň má ty nejvyšší cíle, takže to konkurence je vždycky. Je to jenom dobře, protože každý musí předvádět to nejlepší, co v něm je. Abychom se posouvali, až pak můžeme být úspěšní,“ dodal Kalvach, který v minulém ročníku české nejvyšší soutěže naskočil do 33 zápasů, ve kterých si připsal pět branek a stejný počet asistencí.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.