Souček: V další sezóně se musíme chytnout hned od začátku. Věřím, že můžeme být v tabulce výš

Souček: V další sezóně se musíme chytnout hned od začátku. Věřím, že můžeme být v tabulce výš

Během jarního hostování v Londýně prokázal, že je již připraven hrát Premier League. Svými výkony pomohl West Hamu udržet se mezi ostrovní elitou, proto nikoho nepřekvapilo, že spolupráce bude pokračovat. Tomáš Souček se upsal Kladivářům až do roku 2024 a věří, že jeho tým má sílu být v příští sezóně mnohem úspěšnější.

West Ham uplatnil opci na přestup a ze Součka se rázem stal nejdražší hráč, který z české nejvyšší soutěže odešel do zahraničí. "Hodně jsem slyšel, že lednové příchody jsou těžké. Pro mě to bylo obzvlášť, protože to je první zahraniční angažmá. Seběhlo se to hrozně rychle, takže jsem se trochu bál, jaké to bude, abych se prosadil,“ podělil se o své dojmy s fanoušky Slavie, se kterými se loučil po svém.

Jeho příchod na Ostrovy byl jedním velkým otazníkem, ale Souček se nakonec dokázal prosadit. „Dal jsem do toho všechno a nakonec to vyšlo. Že až takhle, to jsem nečekal. Že jak tým se do toho rychle dostane, tak i já osobně. Hrozně si toho vážím, že mě všichni vzali a že jsou rádi za mě a moje výkony," poukázal na fakt, že už se v kabině anglického klubu cítí jako doma.

West Ham si až dvě kola před koncem soutěže zajistil setrvání mezi elitou. „Byl to skvělý půlrok a já věřím, že se to bude ještě zlepšovat. Myslím, že můžeme rozhodně pomýšlet na lepší umístění. Je dobře, že se nám ke konci tak dařilo. Je to dobrý výhled do další sezony. Bude důležité se chytnout hned od začátku. Myslím, že bychom pak mohli být v tabulce daleko výš,“ dodal Souček.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.