Sparta má spadeno na řecké křídlo. Podle tamních zdrojů se už jedná s Panathinaikosem

Sparta má spadeno na řecké křídlo. Podle tamních zdrojů se už jedná s Panathinaikosem

Zatímco se letenský klub připravuje na novou sezónu, není jisté, zda v kabině setrvají Hancko s Kangou. Skauti v čele s Tomášem Rosickým však hledají v zahraničí další hráče, které by rádi do Prahy přivedli. Podle řeckých médií by se tak mohlo stát v případě třiadvacetiletého křídla Panathinaikosu Atény.

Anastasios Chatzigiovanis je odchovancem klubu a v jeho barvách sbírá zkušenosti již od roku 2013. Talentovaný mladík se také prosadil v národním výběru Řecka do jednadvaceti let a nebýt koronavirové přestávky, zřejmě by již nakoukl i do A-týmu. V řecké nejvyšší soutěži má na svém kontě již 65 zápasů, ve kterých si připsal 12 branek a 8 asistencí.

Sparta již s Panathinaikosem jedná o možnosti prodeje, ale zájemců je v Evropě více. Mezi nejvýznamnější patří například německý Stuttgart. Chatzigiovanis váže se současným chlebodárcem smlouva do roku 2022 a svým herním stylem by mohl být alternativou pro případ, že by Adam Hložek zamířil za hranice. O jeho služby se vážně uchází Lipsko, které již letenskému klubu nabídlo 15 milionů eur.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.