Karty na Ostrovech jsou rozdány. Ligu mistrů si zahrají Liverpool, Chelsea a oba celky z Manchesteru

Své poslední kolo v této sezóně nabídla ostrovní Premier League. Sestupujícím jsou nakonec Norwich, Watford a Bournemouth. Aston Villa díky remíze s West Hamem nakonec unikla ze sestupového pásma a zahraje si nejvyšší anglickou soutěž i v další sezóně. Jasno je již také o účastnících v pohárové Evropě. Ligu mistrů si zahrají Liverpool, Chelsea a oba celky z Manchesteru, Evropskou ligu Leicester a kvalifikaci Tottenham.

O zisku titulu bylo rozhodnuto již dávno, ale i tak se Liverpool rozloučil se sezónou výhrou na půdě Newcastlu. Svěřenci Jürgena Kloppa prohrávali od první minuty, ale Van Dijk ještě do poločasu srovnal. Po změně stran obrat dokonali Origi a Mané. Manchester City si na Etihad Stadium zastřílel a vyprovodil Norwich pěti brankami. Dvě si připsal De Bruyne, po jedné pak Gabriel Jesus, Sterling a Mahrez.

Chelsea potřebovala vyhrát, aby měla jistotu Ligy mistrů, což se jí proti Wolves nakonec podařilo. V závěru první půle udeřili Mount a Giroud, což rozhodlo. Přímý souboj o čtvrté místo zaručující účast v dalším ročníku Ligy mistrů dopadl nakonec lépe pro Manchester United, který zásluhou Fernadese a Lingarda zvítězil 2:0.

Tottenhamu nakonec i remíza 1:1 na půdě Crystal Palace stačila na možnost zahrát si kvalifikaci Evropské ligy. Jako velké zklamání může hodnotit sezónu londýnský Arsenal. V posledním kole sice rozhodl o sestupu Watfordu, ale vinou až osmého místa v tabulce si v příští sezóně evropské poháry nezahraje.

Premier League - 38. kolo:
Arsenal - Watford 3:2 (5. z penalty a 33. Aubameyang, 24. Tierney - 43. z penalty Deeney, 66. Welbeck)
Burnley - Brighton 1:2 (44. Wood - 20. Bissouma, 50. Connolly)
Crystal Palace - Tottenham 1:1 (53. Schlupp - 13. Kane)
Everton - Bournemouth 1:3 (41. Kean - 13. z penalty King, 45+1. Solanke, 80. Stanislas)
Chelsea - Wolves 2:0 (41+5. Mount, 45+4. Giroud)
Leicester - Manchester United 0:2 (71. z penalty Fernandes, 90+8. Lingard)
Manchester City - Norwich 5:0 (11. Gabriel Jesus, 45+1. a 90. De Bruyne, 79. Sterling, 83. Mahrez)
Newcastle - Liverpool 1:3 (1. Gayle - 38. Van Dijk, 59. Origi, 89. Mané)
Southampton - Sheffield United 3:1 (50. a 71. Adams, 84. z penalty Ings - 26. Lundstram)
West Ham - Aston Villa 1:1 (86. Jarmolenko - 84. Grealish)