Kouč Žižkova: Stavíme tým tak, aby hrál v první trojce. Podle toho vypadá seznam posil, máme 5 priorit

Kouč Žižkova: Stavíme tým tak, aby hrál v první trojce. Podle toho vypadá seznam posil, máme 5 priorit

Zdeněk Hašek zažívá ve Viktorii Žižkov již své druhé trenérské období. Jak se tradiční pražská značka proměnila od poslední postupové sezony v roce 2015?

"Hlavně je to stabilita. Příchod nového majitele přinesl klid, co se týče financí. Bývalé vedení (Jirka Rýva s Michalem Dymlem) ví, co je profifotbal, ale bez financí to prostě lze dělat jen těžko. Vše se více zprofesionalizovalo, v klubu pracuje více lidí a to platí i o realizačním týmu. Hodně věcí se povedlo vylepšit a zkvalitnit. Řekl bych to tak, že co se týká podmínek, patříme do první pětky druhé ligy. Klub se snaží postupnými kroky přiblížit lize. Myslím, že všichni chápeme, že nejde vše hned, ale výrazně se přibližujeme. Důležité je, že všichni vědí, že je to nezbytné," vyprávěl na stránkách fkvz.cz jednapadesátiletý odborník.

Fyzické testy startují jeho hráčům již 28. července a první tréninková jednotka na hřišti proběhne hned následující den, čili ve středu. Dovolená tedy byla krátká. "Odehrajeme pět přípravných utkání - dvojzápas s Jabloncem, Liberec, Benešov, Velvary. A čeká nás pohár s Berounem," připomněl šéf Švengera, Vůcha či Batioji.

Pro mistrovská utkání bude muset Žižkov využít azylu na Proseku. Bude to moc velká komplikace? "Jinak to nejde a tak to bereme jako fakt. Alespoň jsem rád, že budeme hrát v Praze a naši fanoušci to nebudou mít až tak daleko. Vedení dělá vše proto, aby bylo vše tak, jak má být a proto věřím, že všichni přijmou fakt, že stadion na Proseku bude po dobu našeho vynuceného azylu našim domácím stadionem. Za to patří i dík i tamním funkcionářům," doplnil Hašek na stránkách fkvz.cz.

A co seznam posil? Jmen je hodně, ale minimálně pět tváří by dorazit mohlo. "Máme pět priorit a jsme s vedením v tomto směru zajedno. Uvidíme, jak vše dopadne. Tentokrát stavíme mužstvo tak, aby hrálo v první trojce. Podle toho seznam hráčů vypadá," uzavřel na webu fkvz.cz kouč, jenž dosud vedl žižkovský celek do 72 zápasů s bilancí 41 výher, 12 remíz a 19 porážek.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.