Žambůrka asi čeká hostování: Nemám sice podmínku zůstat v Anglii, ale bylo by to pro mě nejlepší řešení

Žambůrka asi čeká hostování: Nemám sice podmínku zůstat v Anglii, ale bylo by to pro mě nejlepší řešení

Pakliže by Brentford zvládl středeční dvojzápas proti Swansea (v domácí středeční odvetě musí dohánět manko 0:1), čeká ho bitva o vysněnou Premier League, která by se v tom případě mohla týkat i devatenáctiletého exslávistického záložníka Jana Žambůrka.

"Byli jsme hodně zklamaní, že nám utekl přímý postup. Měli jsme situaci ve svých rukách, West Bromwich nám dvakrát nahrál na smeč, my toho ale nevyužili. Potvrdilo se, že poslední krok bývá nejtěžší. Naděje na Premier League ale pořád je přes play off," připomněl v interview pro sport.cz hráč, jenž zasáhl v sezoně Championship do 16 utkání a dohromady strávil na trávnících 216 minut čistého času.

Pakliže by se přes velšského soupeře podařilo postoupit mezi elitu, pro klub z okraje britské metropole by to byl grandiózní úspěch. "Nejsme velkým klubem, pro fanoušky na ostrovech bylo překvapení, že se nám až takhle dařilo. Pro Brentford by byla účast v Premier League neuvěřitelným úspěchem, postup byl ale naším cílem. Troufnu si říct, že jsme patřili mezi nejlepší týmy ligy druhé, mohli bychom do Premier League zapadnout. Navíc od příští sezony budeme hrát na novém stadionu," připomněl na sport.cz fotbalista z Griffin Parku pro necelých 13 tisíc diváků.

Z osobního hlediska považuje ročník za úspěšný, ať už se postoupí, nebo ne. "Osobně beru sezonu jako úspěšnou. Byla moje první s áčkem. Dostal jsem několik šancí, v Championship jsem nastoupil jednou od začátku, v základu jsem byl také v FA Cupu," ozřejmil na sport.cz Žambůrek.

Ten by si ovšem Premier League nemusel zahrát ani v případě finále play-off, které je na programu čtvrtý srpnový den. Mohl by totiž být zapůjčen na hostování. "Uvidíme. Možná odejdu na hostování. Nemám sice podmínku zůstat v Anglii, ale bylo by to pro mě nejlepší řešení," dodal perspektivní středopolař v rozhovoru pro sport.cz.