Na Jemelku nabídka není, Falta i Houska sportovní změnu potřebují a Minář naťukl Ekstraklasu...

Na Jemelku nabídka není, Falta i Houska sportovní změnu potřebují a Minář naťukl Ekstraklasu...

Za posledních třináct měsíců udělal sportovní ředitel Sigmy Ladislav Minář obchody za 80 milionů korun, což ovšem neznamená, že na účet přišly všechny. Ostřílený bafuňář také zdůrazňuje, že finance spíš než na posílení kádru slouží zejména k provozním účelům.

I proto zastává názor, že pokud na Andrův stadion nepřijde nový a majitel, hanácká značka se bude potloukat tam, kde je a stav nebude vzestupný, ale sestupný...

"Kde vidím Sigmu za 5 let? Pokud bude stav takový, jaký je, a nepřijde silný majitel, tak to bude čím dál horší. Třeba zase vyskočí nějaký ročník, ale to je strašně pomíjivé. Bez silného partnera nejde hrát nahoře pravidelně," zůstal upřímný Minář, jehož slova vyšla na serveru idnes.cz.

Co se týče přípravy na ročník 2020/2021, její součástí by pořád měl být i stoper Václav Jemelka. "Nabídku nemáme. Je z toho zklamaný, ale zklamaných musí být i těch dalších pětadvacet frajerů. Sezona nebyla dobrá pro celý tým a na něm se to podepsalo taky," připomněl nepříliš dobré klubové období idnes.cz citovaný Minář.

Mužstvu, které i nadále povede Radoslav Látal, ovšem hrozí, že brzy zažije odchody sedmadvacetiletých záložníků Šimona Falty a Davida Housky. Oběma pozvolna končí kontrakt a oba se vyjádřili tak, že by rádi změnu. Sigmě dokonce hrozí, že by za ně nemusela dostat vůbec nic.

"Když se na to podívám sigmácky, tak bych nechtěl, abychom z toho nic neměli, ale když se podívám ryze sportovně, změnu potřebují. A mám je pouštět pod cenou, když nemám adekvátní náhradu? Když je nechám hrát do konce smlouvy, jak je běžné ve světě, není jisté, že s mentalitou českých hráčů do konce platnosti smlouvy odvedou svoje maximum. Protože je mi jasné, že během jara už se vidí v Polsku nebo někde jinde a mají strach, že se zraní. A to je pro klub větší riziko, než jestli za své zásluhy odejdou z klubu zadarmo," uzavřel na idnes.cz Minář, který dříve působil ve Zlíně či Mladé Boleslavi.