Horváth už má v hledáčku posily, byť ví, že se peníze budou shánět hůř. Něco se však pokusí vyčarovat...

Horváth už má v hledáčku posily, byť ví, že se peníze budou shánět hůř. Něco se však pokusí vyčarovat...

S tím, že byla Příbram v nedávno ukončené sezoně na šestnáctém místě, její kouč Pavel Horváth samozřejmě spokojen není a příště by rád na stadionu U Litavky pracoval pod menším tlakem.

"Je to důvod k tomu, abychom už teď pracovali na tom, abychom byli příští rok lepší. Věřím, že už od víkendu myslí na to, co nás čeká příští sezonu, byť mají krátkou dovolenou. Někteří budou mít volno do 3. srpna, někteří do 5. srpna," ozřejmil na stránkách idnes.cz pětačtyřicetiletý odborník, který uvedl, že mužstvo čeká zeštíhlení...

"Budeme zeštíhlovat. Podle mne je kádr až příliš široký. Kvalita některých hráčů není na ligu, proto jsme skončili na konci tabulky. Spíš budeme hledat a tvořit zdravé jádro mužstva, na kterém se dá stavět a přibírat třeba mladé z vlastní velmi kvalitní akademie. Ale bavíme se o mé představě. Rozhodně nechci, abychom hráli jen o záchranu. V tom se s oběma Starky shodujeme," zaznělo z úst nástupce Romana Nádvorníka.

Příprava na nový ročník bude krátká, leč výživná. "Bude trvat jen nějaké tři týdny. Musíme to brát, jak to je, takže věříme, že nám bude i tahle krátká doba stačit, abychom se na nový ročník dobře nachystali," pokračoval bývalý kouč Jiskry Domažlice či Baníku Sokolov.

S ligou o 18 účastnících nemá problém a čtyřiatřicet kol bez nadstavby vesměs vítá. "Myslím, že to není na škodu. Nadstavba nebyla úplně špatná, ale asi to úplně nesplnilo ten cíl, který to mělo mít. Aby zvýšila atraktivitu ligy. Teď se bude hrát v osmnácti týmech, my to přijímáme," informoval na idnes.cz držitel pěti mistrovských titulů a šesti pohárových triumfů.

A co posílení? I na to dojde, ovšem otázkou je, co vše se Jaroslavu Starkovi podaří vyjednat. "Posily máme v hledáčku, i když jsme i v tomhle ovlivnění covidem, protože se budou hůře shánět peníze. Chtěli bychom vytvořit kvalitní jádro a okolo něj nabalit další hráče. Máme na to minimum času, takže se to pokusíme vyčarovat, dát to dohromady," doplnilna portálu idnes.cz šéf Slepičky, Rezka, Škody a spol.

Zabrat každopádně budou muset i veteráni. Pokračování Rezka je téměř jisté, co MMA zocelený Slepička? "Budeme se o tom bavit. Míra má smlouvu do zimy a Honza ještě na rok. Fotbalisti to jsou. Ale musejí makat, abych si je nechal," avizoval na sport.cz Horváth.

Hráč jako Cicilia nám chyběl, říká kouč Slovácka Svědík. Nakáže mu mluvit česky?