Votroci hrábli do kádru Jihlavy a Bohemians a na svá křídla přivedli přímočarost i rychlost...

Votroci hrábli do kádru Jihlavy a Bohemians a na svá křídla přivedli přímočarost i rychlost...

Východočeští Votroci se na startu letní přípravy pochlubili dvojicí nových tváří, které čeká pod Lízátky práce s koučem Zdenkem Frťalou.

Zatímco pravonohý křídelník Jan Záviška přichází do Hradce Králové z Bohemians Praha 1905 na roční hostování s opcí na další spolupráci, levonohý krajní hráč Filip Novotný přestupuje na novou adresu z Vysočiny Jihlava.

Čtyřiadvacetiletý středopolař, který je odchovancem Litoměřicka a v minulosti prošel i Ůstím nad Labem, se Hradci upsal na následující tři roky až do 30. června 2023.

Pokud jde o zatím zapůjčeného Závišku, také on v minulosti působil na Vysočině a v poslední době si připsal za vršovické Klokany pětačtyřicet prvoligových vystoupení. Na jaře 2020 však byl zapůjčen v druholigové Vlašimi, odkud odešel s bilancí 14 startů a 3 branky.

"Oba kluky jsme sledovali delší dobu. Jsou v ideálním věku, mají zkušenosti z první i druhé ligy. Jako levák a pravák nám přinesou na křídlech přímočarost a rychlost," lebedil si na webu fchk.cz sportovní ředitel Jiří Sabou.

Gil má nabídku i na pokračování ve Viktorii Žižkov, ale rád by do první ligy...

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.