Jsem připraven a chci ukázat, že do Slavie patřím, že to nebyl omyl, hlásí Beran, který ale hned do Edenu nezamíří

Jsem připraven a chci ukázat, že do Slavie patřím, že to nebyl omyl, hlásí Beran, který ale hned do Edenu nezamíří
OBSAHUJE VIDEO

Už je to uděláno, už je to hotovo. Devatenáctiletý středopolař Michal Beran mění Slovan Liberec za Slavii, jíž se upsal do léta 2024.

Ačkoliv se ještě dolaďuje forma jeho působení a ve hře je reálně také varianta, že ještě bude na podzim operovat na stadion U Nisy, nadějný teenager se v pondělí připojil ke zbytku sešívaného áčka v rakouském Aigenu.

"Slavia je nejlepší tým v Česku, jsou tu nejlepší hráči a s nimi pochopitelně i velká konkurence. Já ale věřím, že jsem připravený. Chtěl bych ukázat, že sem patřím, že to nebyl omyl. Chci přesvědčit trenéry, fanoušky a předvést se v dobrém světle," uvedl těsně po podpisu kontraktu odchovanec libereckého fotbalu, který hned opustit nemusí a pod Ještědem může ještě pár měsíců strávit.

Co si o něm myslí kouč slávistického áčka Jindřich Trpišovský? "Michala jsme sledovali dlouhodobě, celou uplynulou sezonu. Sledovali jsme ho od chvíle, kdy jsme ho viděli v létě v přípravných zápasech v loňském přípravném období. Zaujal nás a byli jsme s ním dlouhodobě v kontaktu. Jsme rádi, že jsme ho získali pro Slavii. Vidíme v něm do budoucna velký potenciál. Je to moderní prototyp hráče se skvělým driblingem, finální fází a předfinální přihrávkou. Má sice jenom pár ligových startů, ale potenciál naznačuje obrovský. Je to pro nás hráč směrem do budoucna, a proto chceme, aby s námi absolvoval část přípravy a následně měl herní vytížení v Liberci. Jsem rád, že jsme se dohodli," uvedl úspěšný stratég na webu slavia.cz.

Součástí sedmnáctky Slavie je mimochodem i Beranův mladší bratr Štěpán. "Brácha už je tady asi tři roky, ve Slavii se mu moc líbí," zakončila na slavia.cz nová akvizice mistra.