Vlkanova se ptá, kdy jindy, když ne teď? Řeší se dost týmů z ligy včetně Ekstraklasy či rakouské bundesligy

Vlkanova se ptá, kdy jindy, když ne teď? Řeší se dost týmů z ligy včetně Ekstraklasy či rakouské bundesligy

Pětadvacetiletý Adam Vlkanova již září ve druhé nejvyšší soutěži dobré tři sezony. Zatímco v posledních dvou ročnících nasázel po sedmi brankách a na své konto si připsal deset gólových asistencí, v nedávno skončené FNL měl bilanci 13 tref a 10 vybídnutí.

"Teď jsem to bral víc na sebe. Asi z toho potom naskakovaly góly. Už snad lidí vidí, že drobnější postava nemusí být nevýhoda. Naopak. Je jasné, že když nám bude pořád lítat balon nahoru do hlavičkových soubojů, asi nebudeme mít vysoké procento úspěšnosti. Co se však týče hry a pohybu, myslím, že máme navrch. Cítím, že se teď posunulo vnímání a menší hráči jsou v současnosti braní jinak než dřív," vyprávěl v interview pro iSport.cz svěřenec kouče Zdenka Frťaly, o kterého se zajímá nejen česká prvoligová branže, ale také polské či rakouské kluby.

Již nějaký čas patří k rozdílovým hráčům Votroků. "Tohle cítím už poslední tři roky, kdy jsem byl u poloviny všech našich gólů. Od týmu cítím, že produktivita a zodpovědnost se ode mě očekává. Je to tak nastavené a já s tím nemám problém," potvrdil na stránkách Deníku Sport drobný středoolař s krátkou minulostí v Bohemians Praha, který dosud zažil pouze dvě prvoligové sezony.

Letos v létě by svůj status mohl změnit. Vyjde to? "Těžko říct. Jsou různé nabídky, řeší se poměrně dost týmů z ligy, ale nevím, jestli to vyjde. Cítím však na sobě, že bych se mohl posunout. Bude mi šestadvacet, v dnešní době se kupují mladí hráči a mně by to taky za chvíli mohlo utéct. Říkám si: kdy jindy, když ne teď? Aby další šance někdy vůbec přišla. Pro mě je těžké o tom mluvit, protože s tím bohužel moc nenadělám. Akorát můžu říct svůj názor, přijít třeba za vedením. Ale vždycky je to o tom, aby se spolu domluvily kluby," přednesl ve Sportu odchovanec východočeského fotbalu.

"Vnitřně vím, že mám na to, abych ligu v pohodě hrál. Různé okolnosti se však zatím vždycky vyvinuly tak, že jsem pořád v Hradci. Nebudu zapírat, občas je to samozřejmě na hlavu, když člověk vidí, kde jsou teď kluci, se kterými hrával. Ale s tím se profesionál musí vyrovnat," doplnil Sportem citovaný kolega Rady, Ottmara či Firbachera, jehož útočný talent už by měl také pomalu vystrkovat růžky (v poslední sezoně měl osmnáctiletý teenager dva starty v základu a dvě trefy).

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.