Zima, Hlavatý, Karabec, Drchal a spol. přetlačili kolegy Plechatého, Součka, Matouška či Berana

Zima, Hlavatý, Karabec, Drchal a spol. přetlačili kolegy Plechatého, Součka, Matouška či Berana
OBSAHUJE VIDEO

Netradiční soustředění české jednadvacítky završilo modelové utkání v Kunicích na dvakrát třicet minut, ve kterém se těsně radoval červený výběr a to díky rozhodující trefě Václava Drchala, jemuž se podařilo po asistenci dalšího sparťana Jana Fortelného zareagovat na vyrovnání Patrika Žitného.

"Vždycky to je zvláštní, když proti sobě nastoupí kluci z jednoho týmu, ale mělo to svoji úroveň. I v tom vedru se hrálo v tempu a nás zajímalo, jestli kluci dokážou nácvikové věci z předchozích tréninků převést i do zápasu. A opravdu se tam z té té přípravy objevilo dost věcí, což je velmi pozitivní. Občas to samozřejmě bylo živelné s nějakými ztrátami, což lze přičíst i tomu, že někteří hráči šli do kempu vlastně z dovolené. To dobré ale jednoznačně převažuje," pochvaloval si na webu fotbal.cz asistent hlavního trenéra Karla Krejčího Jiří Kohout.

Jeden ze střelců Václav Drchal, který Lvíčatům chyběl kvůli vleklé zdravotní indispozici od loňského března, čili téměř rok a půl, oslavil o víkendu jednadvacáté narozeniny. "Pořádný zápas jsem dlouho nehrál, hodně jsem se těšil a radost mám i z výhry. Jasně, jdeme proti svým kamarádům, ale protože se potkáváme i na ligové scéně, tak to nebylo až tak zvláštní. Zápas byl hodně kvalitní a měl náboj na to, že jsme v podstatě na začátku příprav," doplnil na oficiálních stránkách FAČR mladý forvard, jehož může letenské "S" v nejbližších dnech zapůjčit jinam.

Spokojen byl i další člen vítězné družiny, kterým byl obránce Jakub Klíma. "Pro mě to byl zážitek, byť na úkor zkrácené dovolené. Alespoň jsem se mohl dobře nachystat na start přípravy v Mladé Boleslavi. A zápas? Velmi kvalitní. Nehleděl jsem na to, že jdeme na kamarády, připravil jsem se úplně stejně jako na každý jiný zápas a mělo to rozhodně úroveň," doplnil zadák z města automobilů.

Člen realizačního týmu U21 byl rád, že se v rámci mužstva a skladby sestavy zvýšily možnosti. "Jsou to všechno hodně zajímaví hráči. Beran, Karabec, Hellebrand, Fukala, Fortelný, Zima i ostatní noví kluci mají budoucnost a u nás to za pár dní potvrdili. Musíme se dívat na to, že nám zde chybělo nějakých sedm hráčů ze základní osy, ale vyskočily nám další možnosti, což je výborné zjištění," uzavřel na fotbalcz Kohout.

Modelový zápas Lvíčat:

U21 „červení“ – U21 „bílí“ 2:1 (1:1) na 2 x 30 minut

Branky: 5. Fukala, 43. Drchal – 20. Žitný. Rozhodčí: Hocek – Hurych, Šimáček.

„Červení“: Trmal (31. Markovič) – Fukala, Klíma, Zima, Granečný (31. Hellebrand) – Hlavatý, Fortelný – Kohút, Karabec, Vaníček – Drchal.

„Bílí“: Bačkovský (31. Plachý) – Douděra, Köstl, Plechatý, Souček – Janošek, Havelka – Matoušek, Beran, Žitný – Šašinka (31. Chytil).