U Gabriela vidím obrovské předpoklady, ale vše se ukáže až na hřišti, nechci mít velké oči, říká Weber

U Gabriela vidím obrovské předpoklady, ale vše se ukáže až na hřišti, nechci mít velké oči, říká Weber

Součástí boleslavské družiny v nové ligové sezoně 2020/2021 bude také devatenáctiletý stoper Šimon Gabriel, jenž patří Viktorii Plzeň a ve městě automobilů ho čeká roční hostování.

Jaký potenciál vidí v exsparťanovi devětačtyřicetiletý kouč Jozef Weber? "Vidím u něj obrovské předpoklady, ale vše se ukáže až na hřišti, nechci mít velké oči. Hrál jsem s jeho otcem Petrem, což byl velký bojovník a srdcař, věřím, že v tomhle bude Šimon po něm. Co se týče jeho fotbalových kvalit, viděli jsme ho v zápasech za mládežnické týmy nebo v přípravném utkání s Plzní, působil na nás velice dobře. Věřím, že se o šanci u nás popere," citoval web iSport.cz slova šéfa boleslavské lavičky.

Zatímco Tomáš Ladru pustila Boleslav do Jablonce, o další český comeback se pokusí Dávis Ikaunieks, jenž se naposledy neprosadil ve Zlíně. "Tomáš u nás dostával hodně příležitostí, ale zdálo se nám, že výkonnostně stagnuje. Byl tu od nějakých patnácti let. Je potřeba, aby si vyzkoušel něco jiného. Má velké předpoklady stejně jako Dávis, který jde k nám. Chodil po hostováních, v Jablonci se neprosadil i vinou zranění. Věřím, že oběma to prospěje," snažil se zůstat optimistou šéf Budínského, Matějovského, Pudila či Mazucha, který o všem informoval na stránkách Deníku Sport.

A co sparťanská trojice Ondřej Zahustel, Václav Drchal a Jiří Kulhánek, který byl až dosud zapůjčen v Dynamu České Budějovice, za které však odehrál pouze 742 minut čistého času? "Očekávání jsou různá. Mám obrovskou radost, že se Ondra Zahustel vrací domů. Byli jsme v kontaktu asi 14 dní, jsem rád, že to dopadlo. Potřebujeme zkušené a kvalitní hráče do křídelních prostor, tam jsme se na jaře malinko trápili. Ondra to splňuje, prošel dobrými kluby, navíc je to boleslavský odchovanec. Věřím, že bude výrazná osobnost. A Drchal? Jeho vidím jako obrovský příslib. Po odchodech Komličenka a Mešanoviče jsme se v útoku trochu hledali. Věřím, že tenhle transfer bude pro nás i pro něj úspěšný. Vašek má velké předpoklady, ve Spartě by asi tolik příležitostí nedostal. Věřím, že se u nás střelecky prosadí. Pokud jde o Kulhánka, typologicky jsme hledali takového hráče do středu hřiště. U něj jsme spíš sázeli na minulost, znám ho ještě z mládežnických reprezentací, tam se mi velice líbil. Teď se někde jeho kariéra zasekla. Ovšem já mám takové hráče, jako je on, rád. Věřím, že se u nás znovu nakopne," citoval isport.blesk.cz slova stratéga, jenž operuje v Lokotrans aréně již zhruba dva a půl roku, s tím, že předtím koučoval v Karviné a Bohemians 1905.

Klusáček opět přivítal trio Hašek, Koubek a Vondra. Fryšták i Podaný už jsou pryč, o Pokorném se jedná