Čerstvě sešívaný Malinský: Kabinu znám dobře, se 14 klukama jsem nastupoval už v Liberci nebo Hradci

Čerstvě sešívaný Malinský: Kabinu znám dobře, se 14 klukama jsem nastupoval už v Liberci nebo Hradci
OBSAHUJE VIDEO

Mistrovské Slavii se podařilo v rámci letního přestupového období dotáhnout i příchod čtvrtého libereckého hráče a součástí vršovického hemžení tak nově bude také osmadvacetiletý křídelník Tomáš Malinský, jenž strávil na stadionu U Nisy tři roky a v poslední sezoně byl nejproduktivnějším hráčem Slovanu. O svých dojmech, prvních emocích a cílech v novém prostředí se bývalý hráč východočeských Votroků, který se upsal do 30. června 2023, rozpovídal v interview pro web slavia.cz.

O tom, co rozhodlo o přestupu na Sinobo Stadium...

"Byl to můj sen si zahrát za tak velký klub. Doufám, že se tady po tom hřišti na tomhle stadionu proběhnu. Ze Slavie přišla nejkonkrétnější nabídka, prokonzultovali jsme to s manažerem a rozhodli jsme se, že není nad čím váhat. Jsem rád, že mohu být tady ve Slavii. Osobně s trenérem Trpišovským jsem nemluvil, komunikoval jsem spíše s asistenty. Víme, co od sebe navzájem čekat. Doufám, že se mnou počítají na jeden z krajů zálohy. Uvidíme, jak to bude."

O tom, jak se těší na mnohem větší konkurenci, než tomu bylo ve Slovanu...

"S tím sem jdu, uvidíme, jak budu vypadat v tréninku. Samozřejmě bude hrát ten nejlepší, takže uvidíme, jak na tom budu a určitě se o místo poperu. Kluci hráli perfektně, je to vidět, úspěchy se dostavily. Můj cíl je ze začátku podívat se v nějakých zápasech na hřiště. Uvidíme, jak na tom budu. Třeba se zabydlím v základní sestavě, hrozně moc bych si to přál."

Jak vnímá nejčerstvější rychlonohou posilu Jindřich Trpišovský? "Tomáš je rychlostní typ, vždycky jsme říkali, že je nerychlejší z rychlých. Jeho předností je obrovská dynamika, běžecká vybavenost. Fotbalově a mentálně vyzrál, na jaře patřil jednoznačně mezi nejlepší ligové hráče. Sbíral i body, což ho dřív v kariéře trápilo, že neměl moc asistencí a gólů. Letos to hodně změnil, navíc to ukázal v těžkých zápasech a byly to rozhodující body. My se musíme připravovat na alternativu odchodu křídelních hráčů, kteří jsou zajímaví pro evropské celky a průběžně jsou na ně nabídky. Potřebovali jsme zvýšit konkurenci na křídlech. Když se nám zranil Peter Olayinka, zbyli nám klasičtí dva krajní hráči. U Tomáše je to dlouhodobá věc, do Liberce jsme ho přiváděli z Hradce, známe ho detailně a víme, že je schopný se rychle našemu stylu přizpůsobit. Myslím, že je aktuálně v nejlepším rozpoložení. Rychlostní typy hráčů vyspívají vždy trochu později. Myslím, že on je jasný příklad. Kdyby se nám někdo zranil nebo někdo odešel, je schopen je ihned nahradit."

O tom, jaká pro něj bude adaptace v metropoli...

"Koukal jsem na soupisku a dopočítal jsem se, že se čtrnácti klukama jsem nastupoval už v Liberci nebo Hradci. Myslím, že kabinu znám dobře. Doufám, že zapadnu. Byl jsem v kontaktu s částí z nich. V poslední době asi nejvíc s Ondrou Karafiátem. Ptal jsem se, jak probíhá příprava, takže se mám na co těšit. Měl bych odjet v úterý. Na soustředění se těším moc, kluci mají v kondici trochu náskok, já jsem teď spíš odpočíval. Udržoval jsem se, ale netlačil jsem na pilu, protože odpočinek byl po náročné sezoně potřeba. Doufám, že do toho s citem naskočím."

O tom, že podle statistik nejčastěji skóruje proti Spartě...

"Neřekl bych, že to je můj nejoblíbenější soupeř, nechtěl bych to nějak hecovat. Samozřejmě se mi proti Spartě daří, možná bych byl i raději, kdyby se ty góly rozprostřely mezí více soupeřů. Doufám, že na to navážu. A derby? Větší zápas v České republice asi není, pokud dostanu šanci, tak se asi budu těšit hodně.“

O tom, že snad brzy zažije atmosféru v Edenu i jako domácí plejer...

"Jako domácí hráč se těším moc na vyhlášenou Tribunu Sever. Musím přiznat, že jako soupeři se mi tady hrálo strašně špatně. Myslím, že když jsem byl na hřišti, tak jsem tady snad nevyhrál. Doufám, že se Slavii bude v téhle sezoně na domácím hřišti dařit a já toho budu součástí.“