Ať to přenechá někomu šikovnějšímu a odejde pryč, říká naštvaný Vízek o Dušanu Svobodovi

Ať to přenechá někomu šikovnějšímu a odejde pryč, říká naštvaný Vízek o Dušanu Svobodovi
ROZHOVOR

I když už většina mužstev započala přípravu na nový ročník FORTUNA:LIGY, v mnoha lidech přetrvává pachuť z toho, jakým způsobem se napsala tečka za poslední sezonou. Mezi naštvanými je i slavný internacionál Ladislav Vízek, jehož zloba míří hlavně na hlavu šéfa LFA Dušana Svobody. Kvůli čemu ho vyzývá k odchodu a proč naopak chválí prezidenta Příbrami Jaroslava Starku?

Co říkáte na to, jakým způsobem skončila uplynulá ligová sezona?

Je to hrůza. Kluby už s něčím počítaly a pak do toho přijde jedna hygienička, která zruší všechno, co se tady za tři týdny vymýšlelo. Sranda je, že všichni říkali, že se něco takového stane. A měli pravdu. Přitom kdyby šel do karantény jen ten nakažený hráč, tak se liga normálně dohrála a my nejsme nikomu pro ostudu. Takhle jsou ale všichni jenom naštvaní. Je to trochu Kocourkov. S nešťastnými důsledky zvlášť pro Duklu a jejího majitele - pana Pauknera. Ten když vidí, co je tady všechno možné, tak už jistě váhá, zda má vůbec smysl v tomhle pokračovat.

Jak tomu šlo podle vás zabránit?

Liga se prostě měla normálně dohrát a bylo by hotovo. Přitom já ten covid nepodceňuji. Sám jsem si ho zažil, ale tak si už pojďme jednou přiznat, že už ho tu máme a on asi jen tak nezmizí. Další věcí potom je, že liga měla letos skončit po 30 kolech. My jsme ale museli odehrát i nadstavbu, mimochodem úplně zbytečnou. Přitom jsme na ni neměli ani čas a skoro všichni dohrávali ročník v nervozitě. Nakonec vidíte, kam nás to dovedlo. Přitom se každý smál, že se ten virus někde objeví, aby se liga nemusela dohrávat. Tipovala se hlavně kabina Příbrami, ale Jarda Starka tohle nedopustil. Virus se zato objevil v Opavě a samozřejmě existují spekulace, zda to byla náhoda či ne.

Naběhlo si tedy podle vás LFA tím, že soutěž chtělo za každou cenu dohrávat i s nadstavbou?

Samozřejmě. A kdo řídí LFA? Člověk, který má snad pět šest funkcí a na všechny nestačí. Mám dokonce pocit, že by to měl (Dušan Svoboda) přenechat někomu šikovnějšímu a odejít pryč. Uplynulý ročník se mu totiž opravdu dost nepovedl. Přitom se sezona mohla utnout hned ve dvou případech, poprvé v době té dlouhé pauzy a pak po 30 kolech. Ty okolnosti k tomu přímo vybízely. Jenže když to vede člověk, který nejdřív musí dostat Spartu z devátého místa tabulky… Ať mi ale hlavně někdo vysvětlí, proč se v téhle době musela hrát nadstavba? Kdyby letos nebyla, nikomu by nechyběla. Takhle se však kvůli ní otevřela možnost k tomu, aby liga skončila tak, jak nakonec skončila.

Zmínil jste Jaroslava Starku. Ten od počátku zastával jasný názor, že by se soutěž dohrávat neměla, navíc ani nijak neskrýval radost z toho, že kvůli koronaviru nikdo z ligy nespadl. Co říkáte na jeho postoj k celé věci?

Jardovi Starkovi já tleskám. On celou dobu říkal, ať se liga ukončí, že je nesmysl ji za této situace dohrávat. Také jako jediný se netají tím, že je vlastně rád, jak to celé dopadlo. Zachoval se k celé věci hodně upřímně a já si ho za to vážím.

Vy sám jste koronavirus měl. Myslíte si, že je možné, aby ho někdo chytil úmyslně?

U nás je možné fakt vše. Jsme taková švejkovská země, kde si dokážu představit úplně cokoliv. Jestli je pravda, že se ten koronavir objevil u člověka, který v Opavě jen hostoval, navíc ještě z Karviné… To je skoro k popukání. Kdyby se někdo opravdu snažil tomu předejít, tak to asi vypadá trochu jinak. Pořád ale nechápu, proč se ten nemocný od týmu neodstavil a nehrálo se dál. Vždyť všichni ostatní z týmu byli negativní.

Co to podle vás může udělat s Duklou? Bude mít majitel Petr Paukner chuť dál pokračovat?

Podle mě ne. A ani se mu nedivím. Jelikož má ale obrovské srdce, tak snad teď Duklu neopustí. Jeho slabost pro ten klub je obrovská. Je to skvělý člověk a jeho názory občas poslouchám s otevřenou pusou. Pokud by odešel, tak s Duklou je konec. To je jasné. O to víc mě mrzí, jak to s ligou dopadlo.

A co závěr ligy znamená směrem k příští sezoně? Skoro to vypadá, že když máte potíž se záchranou, stačí se nakazit koronavirem a máte vystaráno...

Tohle už si pánové z LFA zařídí, jak se jim tom to bude zrovna hodit. O tom vůbec nepochybuji. Navíc ten bacil je stále mezi námi a každý by s tím už měl nějak počítat. I Petr Rada mi říkal, že ten uplynulý ročník byl absolutně neregulérní. Já si myslím to samé. My jsme ale v hodně směrech bombarďáci a vždycky vymyslíme způsob, jak něco obejít. LFA tak třeba vymyslí i možnost, jak obejít i tento virus.