Účastník ČFL vsadil pro svůj projekt na trenérského cestovatele Pulpita. Zlanařit chtěl i loučící se legendu

Účastník ČFL vsadil pro svůj projekt na trenérského cestovatele Pulpita. Zlanařit chtěl i loučící se legendu

Vše nasvědčovalo, že po roce stráveném v ČFL se zase vrátí zpátky o patro níž do divize. SK Rakovník se jako nováček s pouhými dvěma výhrami krčil na posledním místě a udržel se dost možná jen díky tomu, že předcházející sezona byla kvůli pandemii koronaviru předčasně ukončena a ze soutěže nikdo nesestoupil. S druhou šancí hodlají Středočeši naložit daleko lépe, proto se rozhodli nastartovat projekt, který má výkonnost týmu posunout. Jedním z prvních kroků bylo angažování zkušeného kouče Martina Pulpita.

„Je velký fotbalový odborník, má odtrénováno x sezon v lize. V tomto směru je jeho angažmá pro klub velkým oživením, což se ukazuje od samého začátku. Byli jsme spolu v kontaktu od ledna a nyní vzhledem k tomu, že v klubu dojde v nadcházejících týdnech k určitým změnám, které mají posunout naši sportovní výkonnost výše, tak jeho příchod do role trenéra byl zcela logickou volbou,“ odůvodnil pro eFotbal.cz předseda klubu Marek Tvrz, proč padla volba právě na někdejšího lodivoda Hradce Králové, Plzně, Žižkova, Olomouce, ostravského Baníku či Příbrami.

Třiapadesátiletý obdivovatel italského fotbalu a fanoušek Interu Milán, jenž je také známý svými bouřlivými výstupy a impulsivním jednáním, má být jednou z podstatných součástí nové, zatím blíže nespecifikované koncepce třetiligového účastníka. 

„Nastartovali jsme určitý projekt, ale situace ve světě v souvislosti s koronavirem nám jej mírně brzdí. V tomto směru jsme opravdu na začátku. Nicméně věřím, že restrikce ve světě se brzy zmírní a budeme moci tento projekt nastartovat na plné obrátky. Připravujeme se i na variantu, že projekt naplno odstartujeme od zimy, pokud by se restrikci nezmírnily. Každopádně Martin Pulpit u toho bude,“ doplnil Tvrz.

Loni do Rakovníka zlákali na lavičku bundesligou prověřeného Davida Jarolíma, do nadcházejícího ročníku tým povede další známé jméno. Vedení neodradil ani fakt, že Pulpit často střídá angažmá. Jeho velmi pestrá trenérská dráha čítá na dvacet zastávek. Naposledy vedl loni v MSFL Frýdek-Místek, kde skončil z vlastní iniciativy už po půlroce. S Valcíři se přitom po podzimní části držel na špici tabulky.

„V případě angažování Martina Pulpita hrálo roli více aspektů. Zaprvé je součástí zmíněného projektu a zadruhé já osobně jsem s ním spolupracoval více než půl rok, nyní jeho spolupráce začala i s klubem,“ upřesnil předseda klubu. Od hráčů má na nového kouče jen pozitivní ohlasy. „Kluci si často sáhnou až na samé dno, protože tréninky jsou opravdu náročné, ale na druhou stranu také pestré a zábavné.“

Zvládnou studenti třetiligový reparát?

I se stratégem, jenž má odkoučováno v české nejvyšší soutěži 65 zápasů, půjde rakovnický SK do dalších bojů v ČFL s jasným cílem – zachránit se a zachovat si třetiligovou příslušnost. „Jiné ambice mít ani nemůžeme, považuji nás za studenty, kteří dostávají šanci na reparát. Připravenost celého klubu, nejen hráčů, musí být na jiné úrovni než před rokem. Tehdy jsme vstupovali do nového světa, nikdo z nás si nedokázal představit jak je třetí liga náročnou soutěží,“ přiznává Tvrz. 

Středočeský celek v roli nováčka v třetí nejvyšší soutěži příliš neobstál, víc než cokoli jiného o tom svědčí pouhých sedm nasbíraných bodů v šestnácti odehraných kolech. I tak ale v klubu hodnotí působení v ČFL jako přínosné, v konkrétně? „Na duel s béčkem Plzně dorazilo přes dva tisíce diváků, což byla vůbec nejvyšší návštěva v rámci minulé sezony ČFL. Na Spartě proti nám hráli hráči jako Costa, Vácha, Karlsson či Ben Chaim… Před třemi roky jsme hráli krajský přebor a nyní stojíme těmto jménům. Už pouze hrát takové zápasy o body je velkým úspěchem. A samozřejmě také nám přinesla obrovské zkušenosti, jak hráčům, tak vedení klubu. Věřím, že toto všechno zúročíme v nové sezoně,“ doufá předseda SK Rakovník.

A co nějaká hvězdná posila? Dres jednoho z nejstarších klubů na tuzemské fotbalové mapě nedávno oblékali exligoví borci Pavel Besta s Martinem Kleinem, aktuálně ovšem není příchod dalšího zvučného jména do kádru na pořadu dne. I když… „Zkoušel jsem oslovit Milana Baroše, ale bohužel jsem se mu nedovolal,“ říká s úsměvem Marek Tvrz. „Máme v kádru lídra v podobě velmi zkušeného Michala Rendly, kterého považuji za nejlepšího obránce v ČFL, takže žádný lídr typu Pavla Besty není nyní potřeba,“ uzavřel šéf celku, který bude v nadcházejícím ročníku ČFL znovu bojovat ve skupině A.