Jarošík zkouší estonského střelce i chorvatského beka, Ústí pracuje i s dvojicí sparťanů a jedním slávistou

Jarošík zkouší estonského střelce i chorvatského beka, Ústí pracuje i s dvojicí sparťanů a jedním slávistou

Nový trenér FK Ústí nad Labem Jiří Jarošík už na severu Česka zahájil přípravu na nový druholigový ročník a oproti minulému ročníku se tak stalo i s několika novými tvářemi, které ještě fanoušci Army neznají.

Klub, který zřejmě přijde o žádaného Francouze Youbu Dramého, u nějž se řeší přestup na domácí prvoligovou adresu v řádech milionů korun, přivedl na testy sparťanského obránce Vojtěcha Čmelíka, jenž byl v uplynulé sezoně zapůjčen v Pardubicích.

Ústí to zkouší také s dalším sparťanem Janem Pavlíkem, který byl ještě nedávno součástí Viktorie Žižkov.

Mezi testované patří i kmenový slávista Vojtěch Šilhan. Dvacetiletý útočník je bývalým mládežnickým reprezentantem.

Zkouší se však také cizinci. Jedním z nich je devatenáctiletý Estonec a člen tamního nároďáku U19 Anton Krutogolov, který dorazil do Ůstí z celku FCI Levandia Tallinn.

Druhou zahraniční akvizicí, jíž Arma momentálně zkouší, pak je třiadvacetiletý chorvatský obránce Luka Mikor, jenž musí o svém talentu přesvědčit ústecké představitele.

"Dlouhodobě jsme neměli levého beka, zkoušíme tak Mikoru. Jarošík přes svoje kontakty přivedl Krutogolova, který působil v nejlepším estonském klubu Levandii na hraně áčka. Je to gólový hráč. Stejně jako Šilhan, který branky dával vždy. A nám jich odešlo hodně. Bavili jsme se o dalších hráčích i se Spartou, ale teď tam mají koronavirus a z důvodu karantény je sem zatím nemůžeme dostat," ozřejmil na portálu idnes.cz sportovní manažer Petr Heidenreich.

V pátek se Ústí představí v přípravě proti béčku Viktorie Plzeň a stane se tak v Tréninkovém areálu na Klíši. O den později pak narazí svěřenci Jiřího Jarošíka na Baník Sokolov, s tím, že dějištěm utkání budou Blšany.

Pardubice testují brankářského dlouhána z Herthy Berlín, který už stadion Pod Vinicí zná...

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.