Novák poděkoval Spartě za zájem, ale do Čech se ještě nechystá. Jde za dlouhodobým kontraktem v zahraničí...

Novák poděkoval Spartě za zájem, ale do Čech se ještě nechystá. Jde za dlouhodobým kontraktem v zahraničí...

Úřadující vicemistr Turecka Filip Novák, jenž v nedávno skončeném ligovém ročníku nasázel sedm branek (ve všech soutěžích celkem deset) a patřil k nejproduktivnějším obráncům celé Süper Lig, má před sebou možnou derniéru za Trabzonspor, jehož trikot obléká dva a půl roku.

Třicetiletému českému reprezentantovi s třiadvaceti mezinárodními starty totiž končí smlouva po středečním finále Tureckého poháru s Alanyasporem kontrakt a ten nový stále nepodepsal. Již tento týden se tak stane z bývalé součástky Zlína, Jablonce či Midtjyllandu volný hráč...

"Samozřejmě s mojí agenturou Sport Invest jednáme. Dostal jsem nabídku na prodloužení smlouvy i tady. Máme i jiné možnosti, ale před finále poháru se ani nehodí o nich mluvit nebo přemýšlet. Chci mít čistou hlavu a pro Trabzon získat trofej. Teprve po finále si řekneme, je to otevřené. Můžu zůstat tady, ale také odejít jinam. Rozhodne nabídka, o které budu přesvědčený, že pro mě bude v součtu všech aspektů nejlepší," líčil vítěz Českého poháru z roku 2013.

Sám byl přitom nejprve nakloněn k tomu, že bude na současné adrese pokračovat. "Netajil jsem se tím, že jsem chtěl kontrakt podepsat rok dopředu, bohužel se to táhlo dlouho. Klub vyčkával, do toho přišla koronakrize, která obecně uvrhla celý fotbal do nejistoty. Nebylo to nic příjemného. Nerad hraju s pocitem, že se může cokoliv stát. V momentě, kdy nabídka z jejich strany přišla, už jsem se rozhodl počkat do konce sezony a dát si před sebe všechny varianty. Bylo mi v červnu třicet a je přede mnou jeden z posledních dlouhodobých kontraktů. Chci si to pořádně promyslet, mít jistotu, že další krok bude dávat hlavu a patu. Jednoduše vědět, že jsem se rozhodl správně," uvedl fotbalista, jenž operuje v zahraničí již pět let.

Do české Fortuna:ligy se však ještě vracet nechce. I kvůli tomu zřejmě odmítne Spartu. "Na to je z mého úhlu pohledu brzo. Neformálně se mi ozvala Sparta a vyptávala se na mou situaci, ale poděkoval jsem jim s tím, že momentálně se ještě do Česka nechystám," vzkázal renomovaný zadák.

Finále FA Cupu: Arsenal - Chelsea! Finále Ligového poháru: PSG - Lyon. Závěr Serie A, start ve Skotsku