Součástí sešívaného béčka jsou i Tijani či Sima, od něhož si Jarolím hodně slibuje...

Součástí sešívaného béčka jsou i Tijani či Sima, od něhož si Jarolím hodně slibuje...
OBSAHUJE VIDEO

Letní přípravu již zahájila také rezerva Slavie, kterou v následujících dnech a týdnech čekají střety Velvary, béčkem Hradce Králové, zálohou Slovanu Liberec, B-mužstvem Norimberku a druhým týmem Jablonce.

Sešívané béčko absolvuje i soustředění v Nymburce, které vypukne třetí srpnový den. "Těch zápasů není tolik, ale myslím si, že je to akorát, hodně utkání jsme odehráli v letní lize. Na soustředění se těšíme. Budeme pohromadě, což jsme takto ještě nebyli, a věřím, že se kluci dobře připraví, aby se na hřišti cítili dobře," ozřejmil na webu slavia.cz kouč Marek Jarolím.

Kromě dříve potvrzeného zadáka Michala Šmída rozšířil soupisku také dobře hodnocený senegalský forvard Abdallah Sima, jehož do metropole uvolnilo Táborsko, v jehož dresu vynikal v přípravných soubojích, ale soutěžní duel nikdy neodehrál.

"Sima už s námi byl. V jarní části sezony byl u nás na zkoušce a ukázalo se, že hrát s ním a bez něj je rozdíl. Takže si slibujeme, že se bude zlepšovat a že do budoucna to bude moct být hráč pro A-tým. Michal Šmíd je zkušený a charakterní hráč. Od něj slibujeme, že bude předávat zkušenosti mladším hráčům a že nás posílí na levém stoperu, díky své levé noze,“ doplnil Jarolím na adresu mladíka, který prošel francouzským Evianem.

U startu přípravy byl i třiadvacetiletý stoper z Pobřeží slonoviny Mohamed Tijani, jenž ve Slavii hostoval v průběhu jara z Jihlavy, ovšem jeho zapůjčení brzy skončí. Jeho pokračování ve Vršovicích se tak nyní bude řešit na trase slavné "S" - Vysočina.

"Tijanimu končí hostování 2. srpna, a proto se nyní připravuje s naším B-týmem. O jeho budoucnost se rozhodne v nejbližších dnech," zakončil na slavia.cz člen představenstva a sportovní úseku Jiří Bílek, s tím, že úřadující mistr by ho klidně mohl v průběhu léta odeslat do kádru Slovanu Liberec.