Pardubické eso Hlavatý: Na klucích vidím, že se chtějí v lize předvést a nechtějí v ní být jen do počtu

Pardubické eso Hlavatý: Na klucích vidím, že se chtějí v lize předvést a nechtějí v ní být jen do počtu

Na slavném pardubickém postupu mezi elitu měl velký vliv dvaadvacetiletý středopolař Michal Hlavatý, jenž patří Viktorii Plzeň.

V minulých dnech ho čekal meeting jak se svým agentem Pavlem Paskou, tak se sportovním ředitelem mládeže Viktorie Zdeňkem Psotkou, na němž se rozhodlo, že bude ve východních Čechách pokračovat i v následujícím soutěžním ročníku 2020/2021.

"Hned po mém příletu z dovolené na řeckém ostrově Kós jsme o tom začali jednat. Za Plzeň mluvil pan Psotka, ta byla jasně pro, abych tu zůstal. U pana Pasky jsem byl jenom chviličku, probrali jsme veškeré možnosti a vybrali tuhle. Shodli jsme se, že pro moji kariéru bude nejlepší," uvedl v interview pro idnes.cz svěřenec kouče Jiřího Krejčího, jehož si ovšem může Plzeň v případě potřeby stáhnout již v zimě, čili v polovině ročníku.

Setrvání na současné adrese kvituje. "Jsem hrozně rád, že jsem dál tady, protože loňská sezona v Pardubicích byla fantastická. Kabina i realizák tu jsou skvělé, všechno tu je pro mě na super úrovni. První liga je pro tým daleko větší motivace. Na klucích vidím, že se chtějí předvést a nechtějí v ní být jenom do počtu," doplnila hvězda pardubické záložní řady, jejíž vyjádření vyšlo na serveru idnes.cz.

Bývalého hráče Baníku Sokolov či Příbrami čeká prvoligový debut již příští měsíc. Ještě předtím jeho nynější chlebodárce změří síly např. s, Jihlavou, Jabloncem, Sigmou a Bohemians 1905, což by měla být 11. 8. generálka na premiéru v nejvyšší soutěži.

U Gabriela vidím obrovské předpoklady, ale vše se ukáže až na hřišti, nechci mít velké oči, říká Weber

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.