Barcelonu trápí neposedný Arthur. Místo přípravy na Ligu mistrů se válí na Ibize a už se vidí v Itálii

Barcelonu trápí neposedný Arthur. Místo přípravy na Ligu mistrů se válí na Ibize a už se vidí v Itálii

Barcelona má za sebou nejhorší sezónu v poslední době - musela během ní vyměnit trenéra, v La Lize skončila druhá za konkurenčním Realem Madrid a nedostala se ani do finále Copa del Rey, které nabídne baskické derby Real Sociedad - Athletic Bilbao. Šanci na jednu trofej ještě však Messi a spol. mají...

A samozřejmě je řeč o Lize mistrů. Po konci La Ligy, kde závěr Barceloně moc nevyšel a i proto šel titul do madridské čtvrti Chamartin, se už družina Quiqueho Setiena připravuje pouze na boj o ušatý pohár. Právě tuto trofej chtějí fanoušci FCB nejvíce, v minulých sezónách to skončilo vždy neslavně (prohra s Liverpoolem celkově 3:4 navzdory domácí výhře 0:3 nebo vyřazení s AS Řím navzdory domácímu vítězství 4:1, rok před tím navíc Barca dostala "na frak" od Juventusu poměrem 0:3). 

V osmifinále ještě musí vyřadit Neapol. Pokud se to podaří, tak vyzve ve čtvrtfinále rozjetý Bayern Mnichov (za předpokladu, že vyřadí Chelsea, první zápas ovšem Mnichované vyhráli 3:0). Cesta za ušatým pohárem je zkrátka velmi trnitá a vzhledem k formě Barcelony to moc růžově nevypadá, rozhoduje se ale na hřišti, ne na papíře.

Ještě během sezóny La Ligy ale Barcelona oznámila, že po konci tohoto ročníku odejde záložník Arthur Melo do Juventusu, opačným směrem se pak vydá Miralem Pjanič. To ale samozřejmě až po Lize mistrů, neboť o ni usiluje i Stará dáma a stejně by Arthur ani Pjanič za jiný klub nastoupit nemohli. Arthur nejspíše ale nebude hrát v srpnu za žádný klub.

Brazilský mladík se už totiž vidí na Allianz Stadium. Tým měl k dispozici krátkou dovolenou, z ní ale musel rychle odjet do Barcelony na tréninky a připravovat se na srpnové duely v Champions League. Arthur ovšem zůstal na Ibize a poté odletěl do rodné Brazílie. Barceloně tak vyslal signál, že už s ním nemají počítat. Klub se ovšem chce bránit a minimálně hráči odmítne vyplatit nějakou výplatu. 

Pro Barcelonu je to ale nepříjemná situace. Po odchodu Andrése Iniesty mají Katalánci problém se záložní řadou a absence klíčového středopolaře může být v už tak nesladěném týmu problém. Navíc tomu všemu šéfuje Quique Setien, který moc velkou důvěru u hráčů nemá. Léto v Barceloně bude ještě hodně zajímavé.