Trávník Na Stínadlech už nebude dělat Teplicím ostudu. Na stadionu už jsou traktory

Trávník Na Stínadlech už nebude dělat Teplicím ostudu. Na stadionu už jsou traktory

Teplice se zahájením přeměny svého "slavného" trávníku čekaly na konec sezóny. To se stalo až nyní a stadion Na Stínadlech už nyní obývají dělníci, kteří rekonstruují místní zeleň.

Teplický trávník patřil v posledních měsících k těm nejhorším v celé lize. Stěžoval si na to nejeden trenér, kvůli nekvalitě fotbalového hřiště se navíc musel odložit zápas domácích se Slovanem Liberec. Dokonce dvakrát. Na adresu místního trávníku tak vzniklo mnoho vtípků a narážek. S tím je ale konec, v příští sezóně bude v Teplicích opět kvalitní trávník.

Rekonstruovat se bude nejen hrací plocha, ale zejména to pod ní. "Sondy během uplynulé sezóny odhalily, že podloží pod hřištěm je ve špatném stavu a nepropouští vodu, proto byla plocha v případě rozsáhlejších dešťů podmáčená," komentoval tiskový mluvčí klubu Martin Kovařík stav teplického trávníku.

Liga má začít 22. srpna a do reprezentační pauzy se mají stihnout dvě kola. Teplice doufají, že jim los přidělí na úvod dva venkovní zápasy a po reprezentační pauze se tak mohou ukázat na domácím trávníku. Pravděpodobně se tak ohlédne po nějaké alternativě. Právě okolo 12. září by měly totiž být dokončeny veškeré práce. 

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.