Horejš už trénuje nového mládežnického reprezentanta a Dynamo dolaďuje se Slavií přestup

Horejš už trénuje nového mládežnického reprezentanta a Dynamo dolaďuje se Slavií přestup

České Budějovice, příjemné překvapení loňské sezóny, zahájily přípravu na ročník 2020/21 i s novou posilou z pražské Slavie. David Horejš si totiž vyhlédl Matěje Valentu, který už s Dynamem trénuje, a momentálně se řeší jeho přestup.

Dvacetiletý středopolař je odchovancem Slavie, za tu si připsal ovšem jen jeden jediný ligový start v sezóně 2018/19, kvůli němu se ovšem může nazývat vítězem tohoto ročníku Fortuna ligy. Za sešívané hrál zejména v mládežnických týmech. Poslední rok a půl hostoval v druholigovém Ústí nad Labem.

Druhou ligu ovšem svými kvalitami přerostl. V poslední sezóně nastoupil do osmadvaceti zápasů a většinou byl členem základní sestavy, Ústí nad Labem v něm mělo klíčového záložníka a není tak divu, že je o něj zájem i o soutěž výš. Valenta má i několik startů za mládežnické reprezentace, zejména za osmnáctku a devatenáctku.

Má tak našlápnuto na skvělou kariéru a nyní se chce konečně prosadit i v první lize. Příští sezónu stráví na 99% v Českých Budějovicích, se kterými už dva dny trénuje. Přestup ještě ovšem hotový není, oba kluby se nejprve musí dohodnout, zda půjde o hostování s opcí, hostování bez opce či trvalý přestup s tím, že bude mít Slavia možnost na zpětné odkoupení. Je totiž nepravděpodobné, že by si sešívaní nechali proklouznout takový talent mezi prsty...

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.