Jeho rychlost a chuť střílet góly by znovu mohly platit, zní ze Střeleckého ostrova na adresu Ekpaie

Jeho rychlost a chuť střílet góly by znovu mohly platit, zní ze Střeleckého ostrova na adresu Ekpaie

Čtyřiadvacetiletý nigerijský záložník Ubong Ekpai už oblékal ve Fortuna:lize dresy čtyř klubů a na kontě má v nejvyšší soutěži více než šedesát vystoupení.

Hráč, za něhož Viktoria Plzeň zaplatila dva roky zpět 17 milionů korun, si v další sezoně ještě prodlouží hostování na jihu země, protože toho za Dynamo příliš neodehrál a kvůli zranění stihl naskočit jen do pěti ligových soubojů s bilancí jedné branky.

"Před rokem jsme Ubonga přiváděli s tím, že by mohl zacelit mezeru po odchodu Lukáše Provoda do Slavie. Jakmile se dal po zranění dohromady, odvedl u nás kus práce,“ vrátil se k jeho angažování hlavní kouč Českých Budějovic David Horejš, jehož slova vyšla na iSport.cz.

Bývalý středopolař Slovanu Liberec i Fastavu Zlín už je po zimní operaci kolena v pořádku a na Střeleckém ostrově by rád navázal na časy, kdy patřil k tahounům svých mužstev. Protože již po čtyřech letech v Česku nemá problém s domluvou, dobře zapadl i při návratu do černobílých barev...

Poprvé s mužstvem okolo Kladrubského, Drobného a spol. trénoval v úterý. "Charakter je pro mě základ. Ubong je do kabiny úplně v pohodě, proto jsme po něm znovu sáhli. Líbí se mi, že i po zranění dělal všechno pro to, aby se co nejrychleji uzdravil. S týmem je sžitý a ví, co chceme hrát, což je pro něj velké plus. Jeho rychlost a chuť střílet góly by znovu mohly platit. Je otázkou, v jaké kondici se vrátí, ale do začátku ligy je ještě dost času. Věřím, že bude mít velkou motivaci se ukázat, aby se třeba mohl do Plzně vrátit. Nechci vyhlašovat, že jsme ho přivedli do základu, nedělám to u žádného hráče, ale dostane prostor a bude záležet jen na něm, jak ho využije," zakončil na stránkách Deníku Sport šéf budějovické lavičky.

Horejš už trénuje nového mládežnického reprezentanta a Dynamo dolaďuje se Slavií přestup

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.