Poháry? Snad to nebude jen jednozápasová zkušenost, říká Hrubý, jenž na jabloneckou Střelnici dojíždí

Poháry? Snad to nebude jen jednozápasová zkušenost, říká Hrubý, jenž na jabloneckou Střelnici dojíždí

I když sešívaný odchovanec Robert Hrubý na jablonecké půdě pouze hostuje, součástí roční půjčky z Baníku Ostrava je i opce na další dva soutěžní ročníky. 

Na severočeské Střelnici by tak mohl šestadvacetiletý středopolař zakotvit klidně i déle. Stěhovat se však zatím nehodlá a čeká ho dojíždění...

"V Ostravě jsme s manželkou bydleli, když se narodila malá, tak zůstávaly v Kostelci nad Černými lesy, žena také dodělávala vysokou školu. Pendolinem jsem za nimi dost často jezdil. Do Kolína, kde jsem vystupoval, to trvalo jen dvě a půl hodiny, a pokud bylo po ligovém zápase, mohl jsem si ho za tu dobu cesty znovu v klidu přehrát v hlavě. Do Jablonce nechci dojíždět každý den, budu někdy přespávat na hotelu, který mi klub zařídí, nebo si něco najdu sám. Připojím se ke skupině spoluhráčů, kteří dojíždějí z Prahy, a mají vždycky sraz na Černém Mostě, odkud pak autem najedou na dálnici," ozřejmil v rozhovoru pro magazín Gól hráč, jenž byl součástí vršovického "S" dlouhých šestnáct let.

Hlavní trenéra zelenobílých barev Petra Radu už navíc zná. "S trenérem Radou se trochu známe ze Slavie, tehdy si mě vytáhl z dorostu do ligového „áčka“, což je už dost dávno… Před startem přípravy jsme se spolu krátce bavili, když jsem podepisoval smlouvu s Jabloncem, říkal mi, co ode mne zhruba očekává," doplnil na webu gol.cz bývalý reprezentant do jednadvaceti let, jenž měl dovolenou necelé tři týdny.

Na nové adrese by si měl premiérově zahrát také evropské poháry, u nichž věří, že nepůjde jen o kratičkou epizodu. "Doufám, že to nebude jen jednozápasová zkušenost, že v předkolech zabojujeme o postup do základní skupiny Evropské ligy.“ uzavřel na stránkách gol.cz klient hráčského agenta Jiřího Müllera.

Na Letné se diskutuje o příchodu dvou českých reprezentantů ze Serie A i Süper Lig...

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.