Chramosta možná Sigmě nevyjde, i proto Látal zkouší Zifčáka, který je jiný, než ostatní odchovanci

Chramosta možná Sigmě nevyjde, i proto Látal zkouší Zifčáka, který je jiný, než ostatní odchovanci

Pod pardubickým postupem mezi elitu je podepsán také jednadvacetiletý mladík Pavel Zifčák, jehož si však z východních Čech stáhla do letní přípravy po povedeném ročníku kmenová Sigma.

Na Hané se tak opět sešel s vrstevníky Mojmírem Chytilem a Ondřejem Zmrzlým, po jejichž boku bojoval v barvách dorostu i juniorky Olomouce.

"Snad pomalu přichází náš čas, abychom ukázali, co v nás je. S Mojmou a Ondrou spolu hráváme odmala, sice jsme se rok neviděli, ale spolupráce se za ty roky nezapomíná," uvedl útočný hráč, jehož vyjádření vyšlo na iSport.cz.

Ačkoliv nastupoval ve městě perníku a dostihů na křídelní pozici, kouč Radoslav Látal ho hodlá vyzkoušet na hrotu útoku. Na Andrově stadionu totiž stále nezalepili díru po návratu Lukáše Juliše do Sparty.

"Julišův návrat do Sparty je pro mě plus i minus. Mám příležitost se ukázat, ale zase jsem se mohl od takového hráče učit. Poperu se o šanci. Chci ukázat, že mám na to, abych hrál za první mančaft. Takhle to mám nastavené, je to moje priorita. Jsou tu výborní fotbalisté a velká konkurence, o to větší však mám motivaci," pronesl na stránkách Deníku Sport perspektivní Zifčák.

Pokud by mu příprava v Sigmě vyšla, zůstane tam, kde je. V opačném případě by se mohl vrátit zpět do Pardubic, kde bude mít do poslední chvíle dveře otevřené...

Jak vidí jeho možný přínos Látal? Ten sice usiloval o příchod Václava Drchala, který však nakonec zvolil bližší Mladou Boleslav a lanaření jabloneckého Jana Chramosty také nemusí vyjít. I proto dostane šanci právě Zifčák, byť kapku na jiné pozici, než hrál v Pardubicích.

"Měl dobrou sezonu v Pardubicích, sledovali jsme ho. Nastupoval tam spíš na kraji zálohy, ale my s ním určitě počítáme na hrot, protože napravo to není jeho post. I dřív tady v juniorce hrával špici. Umí dobře podržet míč, sklepnout, zakončit, je silový. Typologicky je Pavel jiný než další odchovanci, neuhne ze souboje, takže mu to ve druhé lize sedělo. Zase mu třeba trochu chybí taková jemná technika s míčem, jakou má Daněk, ale budeme s ním pracovat, ať ho vybrousíme. Odešel Juliš, takže má šanci se prosadit i u nás. Na hrotu máme problémy, budeme ho tam zkoušet," avizoval ve Sportu šéf hanácké lavičky, jehož svěřenci narazí uprostřed pracovního týdne na Slovan Rosice.

Procházka věří, že se ještě v lize objeví: Cítím se pořád dobře, takže sám od sebe bych nekončil

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.