Nabídka Viktorie mě hodně zaujala, mám motivaci posunout se v kariéře, říká Ba Loua

Nabídka Viktorie mě hodně zaujala, mám motivaci posunout se v kariéře, říká Ba Loua

Poslední červencovou středu byla v Plzni představena dosud nejčerstvější letní posila, kterou je čtyřiadvacetiletý záložník Adriel D'Avila Ba Loua, jenž patřil v uplynulé sezoně Fortuna:ligy k nejlepším asistentům.

Středopolař z Pobřeží slonoviny se v Doosan aréně upsal na příští tří roky do 30. června 2023. Přestupovou sumu se oba kluby rozhodly nezveřejnit. Proč si Viktoria vybrala právě jeho?

"Jde o velmi zajímavého hráče do ofenzivy, který má obrovský potenciál. Jsme rádi, že se podařil jeho přestup uzavřít a věříme, že ještě zvýší konkurenci v našem týmu," okomentoval transfer generální manažer Adolf Šádek, jehož slova vyšla na fcviktoria.cz.

A co první dojmy nové akvizice, která si v novém prostředí připsala ve čtvrtek první tréninkovou jednotku? "Viktoria je velký klub se skvělým zázemím a obrovskými ambicemi. Její zájem jsem vnímal delší dobu a tato nabídka mě hodně zaujala, mám motivaci posunout se v kariéře, budu se chtít prosadit a přispět k týmovému úspěchu," uvedl nový kolega Limberského, Mihálika, Čermáka a spol., který dosud v nejvyšší soutěži zasáhl do 52 duelů s bilancí tří tref a patnácti gólových přihrávek.

Jeho debut v barvách Viktorie může přijít již v sobotní přípravě proti Dynamu České Budějovice. Na trávníky bude absolvent stejné akademie jako Yaya Touré či Gervinho vybíhat s dresem číslo 50.

Procházka věří, že se ještě v lize objeví: Cítím se pořád dobře, takže sám od sebe bych nekončil

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.