Zoubele má před sebou ještě několik let hraní. Příchod na Žižkov ideálně zapadá i do jeho soukromého života

Zoubele má před sebou ještě několik let hraní. Příchod na Žižkov ideálně zapadá i do jeho soukromého života

Představitelé Viktorie Žižkov avizují, že by chtěli v příštím druholigovém ročníku bojovat v první trojce a jejich vizi bude nově naplňovat také Lukáš Zoubele.

Čtyřiadvacetiletý ofenzivní záložník kvůli metropoli opouští po čtyřech letech Vysočinu Jihlava, za kterou absolvoval 87 ligových soubojů s bilancí jednadvaceti branek.

"Lukáš bezesporu zaslouží velké poděkování za práci, kterou v FC Vysočina odvedl. Patřil k výrazným osobnostem týmu a lídrům kabiny. Je jen škoda, že ani jeho výkony v uplynulých dvou ročnících nestačily na návrat do nejvyšší soutěže. Otevřeně říkáme, že se snažíme budovat nový tým, takže když se Lukášovi naskytla možnost jít do Viktorky a on se rozhodl toho využít, tak jsme se s nimi domluvili. Pro něj je to přiblížení se domovu a určitě je to pro něj také nová sportovní výzva. Přeji mu hodně štěstí, věřím, že má před sebou ještě několik let hraní," pronesl na webu fcvysocina.cz sportovní ředitel Lukáš Vaculík.

Samotného Zoubelemu Vysočina přirostla k srdci a s Jihlavou se mu tak neloučí zrovna lehce. "Čtyři roky představují pořádný kus života. Na Jihlavu budu mít ty nejlepší vzpomínky, protože mne přijala za svého a cítil jsem se tady spokojeně. Opravdu jako doma. Navzdory sestupu z ligy a neúspěšným pokusům o návrat mezi elitu hodnotím působení v FC Vysočina jako jedno z mých nejlepších angažmá. Myslím, že jsme předváděli i dobrý fotbal," zaznělo z úst nového žižkovského úlovku, který se stal novým kolegou Vůcha či Švengera.

Změna dresu mu zcela zapadá i do podnikání. "Fotbalový život však přináší změny a Vysočina nyní prochází určitým vývojem, tudíž jsem za současné situace rád akceptoval nabídku ze Žižkova, který se netají prvoligovými ambicemi. Nyní se těším na novou fotbalovou výzvu, která nyní ideálně zapadá i do mého soukromého života. Budu mít blíže domů do Ústí nad Labem a zároveň budu mnohem lépe dohlížet nad podnikatelským záměrem, který jsme se společníkem rozjeli v pražském Palladiu. Máme zde čerstvě otevřeno bistro," doplnil na fcvysocina.cz velezkušený středopolař, který si v minulosti zahrál i za Kladno, Teplice, Jablonec či Zbrojovku Brno.

Kouč Žižkova: Stavíme tým tak, aby hrál v první trojce. Podle toho vypadá seznam posil, máme 5 priorit

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.