Disciplinární řízení s Opavou? Ve Slezsku prý nedodrželi pravidla pro prevenci šíření onemocnění Covid-19

Disciplinární řízení s Opavou? Ve Slezsku prý nedodrželi pravidla pro prevenci šíření onemocnění Covid-19

Ligový výbor Ligové fotbalové asociace na svém středečním zasedání rozhodl o podání podnětu k zahájení disciplinárního řízení s klubem SFC Opava v souvislosti s nákazou infekčním onemocněním COVID-19.

Členové Ligového výboru takto rozhodli na základě informací obdržených od Ministerstva zdravotnictví.

To upozornilo, že ze závěrů epidemiologického šetření krajské hygienické stanice v tamním klubu vyplývá, že prvoligový celek s největší pravděpodobností nedodržel pravidla pro prevenci šíření onemocnění COVID-19, jak byla v souvislosti se znovuzahájením ligové soutěže nastavena mezi Ministerstvem zdravotnictví a LFA.

V návaznosti na závěry a zjištění Disciplinární komise zváží vedení Ligové fotbalové asociace v souvislosti s případem v SFC Opava a následným ukončením fotbalového ročníku další právní kroky. LFA nebude celou situaci dále komentovat.

A co stanovisko Opavy? "Slezský FC přijal informaci o zasedání Ligového výboru Ligové fotbalové asociace, který na svém středečním zasedání rozhodl o podání podnětu k zahájení disciplinárního řízení se SFC Opava v souvislosti s nákazou infekčním onemocněním COVID-19. V současné době Slezský FC Opava nedisponuje žádnou informací, která by tomuto nasvědčovala. Nejsme si vědomi žádného pochybení v rámci pravidel pro prevenci šíření onemocnění COVID-19 a nikdo nás v této věci dosud nekontaktoval. Vždy jsme postupovali v souladu s manuálem, který jsme obdrželi od Ligové fotbalové asociace. Na základě uskutečněných testů zároveň můžeme potvrdit, že s výjimkou jediného pozitivně testovaného fotbalisty na přítomnost viru SARS-CoV-2 absolvovali všichni ostatní hráči a členové realizačního týmu A-mužstva testy s negativním výsledkem," uvádí se na stránkách sfc.cz.

Fotbal a kauza Opava u Václava Moravce coby příklad možného obřího nebezpečí zneužití covidu

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.