Penaltoví exekutoři, kteří se na puntíku nemýlí: Desítka schopných, které se brankáři chtějí vyhnout

Každý známe tu situaci a výraz ve tváři brankáře, když se v nepříliš vhodném prostoru kolem třech tyčí dopustí spoluhráč faulu a sudí následně ukáže na obávaný puntík. Ještě horší nastává moment, když je v kádru soupeře jedno z deseti jmen tohoto žebříčku, neboť se zvyšuje pravděpodobnost, že penalta bude přetavena v branku. Podívejme se na vyvolené exekutory, kteří se mýlí jen sporadicky.

4) Jorginho (Chelsea)

Jeden z technicky nejvybavenějších hráčů v Evropě si umí nejen bravurně plnit defenzivní činnost, ale jeho ofenzivní apetit je také těžké zkrotit. Italský záložník s brazilskými kořeny umí rychle řešit situaci za chodu, proto když dostane míč do klidu na pokutový puntík, není na Stamford Bridge co řešit. Důvěru dostal ve své kariéře ve 21 případech a pochybil jen jednou.

3) Robert Lewandowski (Bayern Mnichov)

Polský kanonýr již mnohokrát prokázal, jak je pro svůj tým nepostradatelný. Bylo tomu tak již v barvách Borussie Dortmund, děje se to i v kádru Bayernu Mnichov a nejinak tomu je i v národních barvách. V Allianz Aréně je exekutorem číslo jedna ve své bohaté kariéře už dostal možnost zahrát 24 pokutových kopů a rovnou 23 z nich proměnil.