Penaltoví exekutoři, kteří se na puntíku nemýlí: Desítka schopných, které se brankáři chtějí vyhnout

Každý známe tu situaci a výraz ve tváři brankáře, když se v nepříliš vhodném prostoru kolem třech tyčí dopustí spoluhráč faulu a sudí následně ukáže na obávaný puntík. Ještě horší nastává moment, když je v kádru soupeře jedno z deseti jmen tohoto žebříčku, neboť se zvyšuje pravděpodobnost, že penalta bude přetavena v branku. Podívejme se na vyvolené exekutory, kteří se mýlí jen sporadicky.

2) Ryad Boudebouz (Saint-Étienne)

Možná nejméně známé jméno v tomto žebříčku, ale o to víc nebezpečné. Boudebouz nechodí dlouho kolem horké kaše. Pokud na něj trenér ukáže, postaví se k zodpovědnosti a pak už se jen vlní sítě. Poslední selhání zaznamenal v sezóně 2012/23 a za svou klubovou kariéru se mýlil jen jednou. A to kopal již 24 penalt.

1) Cristiano Ronaldo (Juventus)

Portugalský velikán se dostal na první místo v tomto seznamu ne proto, že by byl o chlup efektivnější než zmíněná konkurence. Bývalá tvář Manchesteru United či Realu Madrid aktuálně sloužící v Juventusu i díky svému sebevědomí a talentu proměnila v kariéře už 126 penalt a jen ve 24 případech selhala, což je obdivuhodná bilance.