Ciciliovi to ve Slovácku střílí, pomohl popravit i Slovan Bratislava. Jak se dařilo Sigmě a Pardubicím?

Ciciliovi to ve Slovácku střílí, pomohl popravit i Slovan Bratislava. Jak se dařilo Sigmě a Pardubicím?
OBSAHUJE VIDEO

Uprostřed pracovního týdne byly v akci hned tři prvoligové značky, s tím, že dvě z nich si připsaly těsnou výhru a jedna těsnou porážku.

Tím, kdo odešel poražen, byl nováček z Pardubic, který ve východočeském derby nestačil na druholigovou Chrudim, jíž podlehl 2:3.

Favorit, v jehož barvách se střelecky prosadili Černý a I Sang-hjok, inkasoval všechny tři trefy již v průběhu prvního dějství.

Na nejtěsnější možnou výhru se pak nadřela Sigma, jež udolala Rosice po trefě Davida Housky z patnácté minuty utkání.

"Do zápasu jsme nastoupili po těžkých dvoufázových trénincích. Kluci to ale, myslím, zvládli dobře. Vyzkoušeli jsme dvě různé jedenáctky. Hráli jsme dnes na tři stopery, netvrdím, že v tomto rozestavení budeme hrát, ale chtěli jsme to vyzkoušet. Máme za sebou třetí den přípravy, tento týden bude hodně kondiční, v dalším týdnu už se budeme soustředit na herní a taktickou přípravu. Taktické věci jsme zkoušeli i teď, ale měli jsme spoustu špatných přihrávek. Na tom ještě musíme zapracovat," nechal se slyšet Radoslav Látal, jehož svěřence čeká v sobotu 1. srpna v jihomoravských Rakvicích střet se Spartakem Trnava.

Nejcennějšího skalpu dosáhlo Slovácko, které přestřílelo úřadujícího slovenského mistra Slovan Bratislava poměrem 4:3. největší podíl na tom měla letní posila z Curacaa Rigino Cicilia, autor dvou branek, jimiž navázal na své trefy z nedávných příprav proti Zlatým Moravcům a Blansku.

"Porazit mistra Slovenska má svou váhu, nicméně pořád je to jenom příprava. Já si cením toho, že se nám nestává často, abychom třikrát prohrávali a dotáhli to do vítězného konce. Dopředu jsme hráli velmi dobře, měli jsme spoustu pěkných akcí, dali jsme krásné góly s křídelních prostorů, ale mám výhrady k tomu, že jsme dostali tři branky. Každá naše chyba byla potrestána," všiml si kouč vítězné družiny Martin Svědík, jenž poslal do boje také Jana Klimenta.

Přípravná utkání:

  1. FC Slovácko - Slovan Bratislava 4:3 (2:2)
    Branky: 37. a 57. Cicilia, 28. Sadílek, 62. Kohút - 21. Ožbolt, 33. Daniel, 50. Holman z pen.

Sestava Slovácka:
I. poločas: Nemrava - Reinberk, Kadlec, Hofmann, Divíšek - Petržela, Sadílek, Daníček, Rezek, Navrátil - Cicilia.
II. poločas: Nemrava - Reinberk (81. Vincour), Šimko, Hofmann, Kalabiška - Petržela (61. Pernica), Havlík, Daníček, Kohút - Kliment - Cicilia (61. Kubala). Trenér: Svědík.

Chrudim - FK Pardubice 3:2 (3:1)
Branky: 14. Nikodem, 40. Kesner, 43. Řezníček - 31. Černý, 56. I Sang-hjok.

Základní sestava Pardubic: Hertel - Surzyn, Čihák, Celba, Sláma - Šejvl - Cadu, Hlavatý, Tischler, Ewerton - Černý. Trenér: Novotný.

Sigma Olomouc - Rosice 1:0 (1:0)
Branka: 15. Houska.

Sestava Olomouce:
I. poločas: Reichl - Greššák, Hubník, Jemelka - Zahradníček, González, Houska, Breite, Kerbr - Daněk - Zifčák.
II. poločas: Mandous - Sladký, Pavelka, Beneš, Vepřek - Falta, Zmrzlý, Hála, Šíp - Yunis, Nešpor. Trenér: Radoslav Látal.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.