Budínský? Když přijde nějaká špičková nabídka, těžko bychom se jí bránili, hlásí Weber

Budínský? Když přijde nějaká špičková nabídka, těžko bychom se jí bránili, hlásí Weber

Jednou z nejvýraznějších současných tváří Mladé Boleslavi je bezesporu špílmachr Lukáš Budínský, jenž byl v uplynulém ročníku Fortuna:ligy třetím nejlepším střelcem a sezonu nakonec zakončil s bilancí třinácti tref a pěti gólových asistencí.

I když je bývalý kreativní hráč Karviné s minulostí v Bohemians 1905 spojován s odchodem za lepším, pro tým z města automobilů je jeho udržení klíčové a nic velkého by se v tomto směru v letošním přestupovém období udát nemělo...

"Nemám informace, že bychom ho neměli udržet. Zájem o něj by mohl být, ale my o tom nemluvíme. Máme nějaké ambice. Samozřejmě když přijde nějaká špičková nabídka, těžko bychom se jí bránili. Nevěřím však, že tohle je na pořadu dne," uvedl kouč Jozef Weber.

Na Budínského místě je navíc použitelný i veterán Marek Matějovský, jenž je momentálně na marodce. "Jde to pomalu. Byl bych strašně rád, kdyby byl na hřišti. Mára je pro nás obrovská osobnost. K dnešnímu dni ale není připraven do plné zátěže, nevěřím, že stihne začátek nové sezony. Doufám, že v průběhu podzimu ale do hry naskočí," pokračoval šéf boleslavské lavičky, jemuž už bývalý středopolař Sparty a Readingu vypomáhá také trenérsky...

"Já ho k sobě už tak trochu nominoval do realizáku. Ne že bychom nechtěli, aby ještě hrál, ale hned jak se zranil, dohodli jsme se, že bude s námi. Je to naše prodloužená ruka, chybí mu to. Přestože je nezpochybnitelné, a já to pořád opakuju, že jednou bude v Boleslavi působit v nějaké funkci, tak si myslím, že jeho místo je pořád na hřišti. Ještě ho tam dostaneme," slíbil fanouškům Weber.

Mezi těmi, kteří na Bazalech nezmizeli z plánů Kozla, jsou Šašinka, Kaloč i Jirásek

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.