Úspěšní sparťanští dorostenci míří do dospělého fotbalu. Kdo z nich má největší šanci prorazit?

Úspěšní sparťanští dorostenci míří do dospělého fotbalu. Kdo z nich má největší šanci prorazit?

Udělat si jméno v mládeži je jedna věc, ale prosadit se na top úrovni v dospělém fotbale je věc druhá. Ne každý tento náročný krok zvládne. Dobře si to uvědomují i členové úspěšného sparťanského ročníku, kteří si pravidelně říkali o pozornost v dorosteneckých kategoriích, ovšem s nadcházející sezonou už musí začít potvrzovat svůj potenciál mezi chlapy. Ať už v letenské rezervě, nebo jinde. Vybrali jsem pětici talentů Sparty, kteří mají po konci ve starším dorostu největší šanci prorazit i v dospělém fotbale.

Petr Pudhorocký

Zajímavý a perspektivní hráč, jenž o svém potenciálu přesvědčuje na Spartě pravidelně už od žákovských let. Tvořivý a kreativní střední záložník s přesným driblinkem se nebojí hrát s míčem u nohy, rád rozdává přihrávky na jakoukoli vzdálenost. Jeho výhodou je určitá univerzálnost, umí tvořit hru z hloubi pole a zároveň dokáže připravovat šance svým parťákům z pozice pod hrotem. Cizí mu ale nejsou slova jako důraz a bojovnost. Není náhoda, že v letenském starším dorostu nosil na dresu právě číslo deset.

Předpoklady pro to, aby zvládl přechod do dospělého fotbalu a udržel se na top úrovni bezpochyby má, nicméně konkrétně na své pozici se musí připravit na to, že vše bude muset dělat rychleji než v dorostu. Devatenáctiletému mladíkovi se musí zamlouvat myšlenka nastupovat v béčku po boku lídra a kapitána týmu Lukáše Vácha, vedle něj by mohl nabrat tolik potřebné zkušenosti daleko rychleji.