Od Řezníčka s Marešem se budu učit každý den, tvrdí Kozák, jehož dlouhodobě inspiroval Lafata

Od Řezníčka s Marešem se budu učit každý den, tvrdí Kozák, jehož dlouhodobě inspiroval Lafata

Devatenáctiletý odchovanec Sparty Matyáš Kozák bude sbírat první ostruhy mezi dospělými v Teplicích, které čeká za pár dní přípravný střet s druholigovým Hradcem Králové.

Na sever Čech zamířil moc rád. "Měl jsem i nabídky odjinud, ale Teplice byly moje jasná volba. Jsem opravdu rád, že můžu být zrovna na Stínadlech. Chci se tu zocelit, poznat dospělý fotbal. Je to pro mě první zkouška mezi dospělými, tak doufám, že obstojím a vyjde to," uvedl na webu fkteplice.cz nejlepší střelec uplynulého ročníku dorostenecké ligy.

Neobává se ani zkušeného ofenzivního tandemu Jakuba Řezníčka a Jakuba Mareše. "Konkurence je tu silná. Jsem rád, že tu můžu být s takovými hráči. Je to pro mě motivace, budu se od nich každý den učit," pokračoval na oficiálním webu Sklářů perspektivní forvard, který dojíždí do Prahy s exsparťanem Tomášem Grigarem.

Ve sparťanském áčku nyní operuje i jeho jmenovec Libor Kozák, který se stal společně s Petarem Musou nejlepším kanonýrem Fortuna:ligy. Jak se mu ve slavném "S" žilo se stejným příjmením? "Je to příjemné. Dva Kozáci. Vždycky jsem se chlubil tím, že se jmenuji stejně jako on. To byl nejlepší střelec Evropské ligy. Musím ho teď napodobit co jen to půjde," přednesl nový svěřenec Stanislava Hejkala.

S bývalým hráčem Lazia či Aston Villy si však herně příliš podobní nejsou. "Jsme úplně rozdílné typy. Já jsem menší postavy, on je dlouhán na hlavy. Jsem spíš do rychlosti. Ale ty góly bych chtěl střílet jako on. Ve Spartě mě jinak dlouhodobě inspiroval David Lafata," uzavřel na fkteplice.cz Kozák, který věří, že by jednou dostane šanci i na samotné Letné. "Adam Hložek i Adam Karabec dostali šanci. Takže ta šance se dostat do áčka určitě je. Já se rozhodl jít do Teplic, byla to moje volba cesty. Doufám, že vyjde."