Nebojí se Petráň příchodu Klobásy? Každý hráč si musí zasloužit, aby do sestavy patřil

Nebojí se Petráň příchodu Klobásy? Každý hráč si musí zasloužit, aby do sestavy patřil

Protože na něj Karviná neuplatnila opci, osmadvacetiletý útočník Michal Petráň, jehož ještě zraněné rameno nepustí do týmových tréninků a momentálně maká pouze s kondičním koučem, je opět součástí pardubického dění.

Start nového ročníku 2020/2021 ovšem určitě nestihne. "Mám v rameni dráty, což mi nedovoluje zapojit se do herních cvičení. Za tři týdny bych měl jít na kontrolu k doktorovi a pak se uvidí. Snad brzy naskočím úplně do všeho," přál si forvard, který přetavil prvních dvacet ligových startů v barvách MFK ve tři branky.

Svůj kmenový klub, v jehož trikotu v minulosti absolvoval pět druholigových sezon, pochválil. I díky jeho úspěchům z posledních týdnů a měsíců mu totiž zůstává prvoligový status, který mu by poprvé dopřán již v ročníku 2010/2011, kdy patřil do kádru Dynama České Budějovice...

"Co tady kluci dokázali, je neuvěřitelné. Celý rok jsem je sledoval v televizi i na internetu, je to obrovský úspěch," pokračoval staronový svěřenec pětapadesátiletého kouče Jiřího Krejčího, který mužstvu velí celou řadu let.

Na východ Čech na stadion K Vinici může brzy dorazit nejlepší kanonýr FNL Stanislav Klobása, s nímž Pardubice intenzivně jednají. Zraněného hráče tak možná bude čekat po návratu do hry tuhý boj o sestavu.

"Je to první liga a konkurence bude veliká. Každý hráč si musí zasloužit, aby do sestavy patřil," uzavřel osmadvacetiletý Petráň, jehož chlebodárci začnou soutěžní boje 16. srpna, kdy v rámci MOL Cupu zavítá do Kolína. Jak už jsme však uvedli, jeho se to ještě týkat nebude.

Budínský? Když přijde nějaká špičková nabídka, těžko bychom se jí bránili, hlásí Weber

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.