Slovácko přijde o svou jedničku. Trmal má namířeno do portugalské Primeira Ligy...

Slovácko přijde o svou jedničku. Trmal má namířeno do portugalské Primeira Ligy...

I když byla jednadvacetiletá brankářská jednička Slovácka Matouš Trmal spojována se Spartou, nakonec by měla směřovat mimo Fortuna:ligu.

Jak zaznělo na serveru isport.blesk.cz, český reprezentant do jednadvaceti let, který již vynechal poslední dva přípravné duely svého mužstva, by měl mít namířeno do portugalské Primeira Ligy.

Právě v soutěži, na kterou se může díky misi ve Sportingu Braga těšit i expardubický Horníček, se ho chystá ujmout Vitória Guimaraes SC, která figuruje na fotbalové mapě od roku 1922 a v poslední sezoně obsadila sedmou pozici.

V mužstvu ze severozápadu Portugalska je už řadu let gólmanem číslo 1 sedmatřicetiletý Brazilec Douglas a je možné, že vedení ze stadionu Doma Afonsa Henriquese pro více než 30 tisíc diváků stojí o střídání stráží...

Trmal už měl údajně podstoupit zdravotní prohlídku, po které ho čeká podpis kontraktu. Klub z Uherského Hradiště se pak může těšit na milion eur, čili částku okolo šestadvaceti milionů korun.

Manažer Slovácka Veliče Šumulikoski zatím pouze potvrdil, že jde o zahraniční angažmá a že už se sportovní úsek dívá po jiném brankáři, jichž ovšem na trhu moc není. Celou záležitost pak dotahuje ISM, v jejímž čele stojí Pavel Paska, jenž má v portfoliu celou řadu tuzemských hvězd.

Vydra a návrat do Česka po deseti letech? Slavia podle Tvrdíka o přestupu ani hostování nejedná...

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.