Z Deportiva La Coruňa do Zbrojovky? Na Srbské se snaží zaujmout mladé ukrajinské křídlo

Z Deportiva La Coruňa do Zbrojovky? Na Srbské se snaží zaujmout mladé ukrajinské křídlo

K tomuto datu zatím provedla opětovně prvoligová Zbrojovka dva podpisy, jimiž se stali šestadvacetiletý stoper Jan Hlavica, jenž dorazil z konkurenční Líšně a na Srbské se upsal na příští tři roky a o dva roky starší univerzál Jan Koudelka, který kvůli prvoligové výzvě opustil Prostějov.

I když jsou oba bez prvoligového startu, kormidelník Brna se jejich nezkušenosti neobává. "Já ctím krédo, že kdo se bojí, nesmí do lesa. Čas ukáže, zda se jejich nezkušenost může projevit, či ne. Ve druhé lize ale ukázali, že jsou rozdíloví hráči, tak proč by nemohli být úspěšní v první lize?," ptal se Miloslav Machálek.

První přípravný duel léta sehrají Floder, Dreksa, Vaněk, Růsek a spol. již v pátek, kdy vyzvou nedaleké Blansko. V utkání bude podle všeho otestována i další nová tvář v kabině, kterým je zkoušený krajní záložník ukrajinského původu Jevhen Pidlepenec, jenž je použitelný na obou křídlech.

Jednadvacetiletý mladík s minulostí v Metalurhu Záporoží přišel do druhého největšího města Česka ze známého, leč momentálně druholigového španělského klubu Deportivo La Coruňa, respektive Deportiva Fabril, což je jeho rezervní mužstvo.

V posledním soutěžním ročníku toho však příliš neodehrál (7 start a 165 odehraných minut v Tercera Divison přetavil v jednu branku) a sportovní úsek Zbrojovky na čele s již zmíněným hlavním trenérem si ho bude muset pořádně proklepnout.

Už jen kvůli tomu, že je po konci smlouvy volný hráč. "Dostali jsme na něj doporučení, tak se na něj podíváme," pronesl sportovní ředitel Tomáš Požár, jenž od zahraničních akvizicí požaduje, aby byli o něco lepšínež materiál z tuzemské líhně, jinak jejich angažování nedává smysl.

Slovácko přijde o svou jedničku. Trmal má namířeno do portugalské Primeira Ligy...

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.