Blažek o Kangovi: Můj oblíbenec to nebyl. Není špatný hráč, ale neseděl mi jeho charakter

Blažek o Kangovi: Můj oblíbenec to nebyl. Není špatný hráč, ale neseděl mi jeho charakter

To, zda se Guélor Kanga skutečně odebere do Crvene Zvezdy Bělehrad, nebo by ho díky Celtě Vigo zajímala i LaLiga, se zatím neví.

Na Spartu už to ovšem v žádném případě nevypadá a to, že by na Letné produktivní záložník s minulostí v ruské Premier League pokračoval, nečekala ani letenská legenda Jaromír Blažek...

"Abych řekl pravdu, tak ani nepřekvapilo. Osobně jsem si i myslel, že skončí," přednesl v interview pro iSport.cz sedmačtyřicetiletý internacionál.

Bude to pro třetí tým Fortuna:ligy zásadní ztráta, nebo ne? "Nevidím do toho do detailu. Jestli je to dobrý, nebo špatný tah, se ukáže. Řeknu to ale na rovinu, můj oblíbenec to nebyl. Nemyslím tím, že by byl špatný fotbalista, ale neseděl mi u něj jeho charakter," objasnil na stránkách Deníku Sport sedminásobný šampion české nejvyšší soutěže.

Poslední měsíce měl devětadvacetiletý gabonský reprezentant velmi dobré a Blažek za to chválí i jeho nadřízeného Václava Kotala. "Kouč Kotal nejen jemu, ale celkově Spartě dal parametry. Jestli Kangova změna byla vyloženě trenérem, to ale nevím. V tomto půlroce nejen on, ale i spousta dalších hráčů kvůli koronaviru nevěděla, co bude. I proto pro něj byla Sparta určitá šance a jeho výkony pak byly takové, jaké byly," doplnil ve Sportu někdejší gólman Jihlavy, Norimberku, Žižkova, Příbrami či Budějovic.

Podle něj mohlo sehrát roli i to, že vesměs hrál o nový dlouhodobý kontrakt a potřeboval se ukázat. "Ono to tak občas bývá. Je to o každém hráči. Někdo hraje pořád stejně, neřeší to a dělá vše, aby v klubu mohl zůstat. Kanga to dělal teď na konci. Vždy také přidal, když mu tak nějak teklo do bot. Ale nevím, jestli ho jinak zajímalo hraní za Spartu. Nechci ale určitě nikomu sahat do svědomí, nebo někoho kritizovat. Jak jsem ale říkal, neseděl mi charakterově, což je kolikrát důležitější, než nějaké kvality. Dostal by novou smlouvu a jak by to bylo dál? Nesklouzlo by to zase k tomu sám na sebe, kdy nehrál pro mužstvo?," ptal se na iSport.cz exreprezentant se čtrnácti mezinárodními starty.

Úspěšní sparťanští dorostenci míří do dospělého fotbalu. Kdo z nich má největší šanci prorazit?