Nadějný Šulc se počtvrté snaží prorazit do plzeňského áčka: Jsem rád, že tu můžu být

Nadějný Šulc se počtvrté snaží prorazit do plzeňského áčka: Jsem rád, že tu můžu být

Devatenáctiletý odchovanec Viktorie Plzeň Pavel Šulc absolvuje se svým kmenovým klubem již čtvrtou přípravu, během níž se snaží prorazit v kádru áčka.

Ofenzivní záložník se snaží na západě Čech přesvědčit hlavního trenéra Adriana Guľu, aby už nemusel putovat na další hostování, které si v uplynulém ročníku vyzkoušel jak v Opavě, tak v Dynamu České Budějovice.

Zatímco ve Slezsku si bývalý hráč Vysočiny Jihlava připsal 15 startů a během 944 poskytnutých minut neskóroval, v týmu, který je doma na jihočeském Střeleckém ostrově, přetavil jedenáct vystoupení a 722 minut čistého času ve dva přesné zásahy.

Jak se vůbec na startu krátké letní přípravy cítí a nemrzí ho, že opouští Dynamo, ve kterém se mu začalo dařit a na něhož jeho tým narazí v rámci přípravy již v sobotu?

"Prostě jsem šel domů, vrátil jsem se. Jsem rád, že tu teď můžu být. V Plzni je obrovská kvalita. I co se týče trenérů. Už jsem tady asi počtvrté. Cítím se dobře, jsem připravený a tréninky jsou super. Já jsem věřil vždy, že konečně zabojuju o místo v kádru. A že se to zatím nepovedlo? Prostě fotbal. Jsem rád, že mi Plzeň umožnila jít na hostování a hrát ligu. Aspoň někde jinde, když už ne tady," pronesl na webu idnes.cz perspektivní talent z Doosan arény.

Jak zatím vidí svého slovenského nadřízeného? "Komunikuje hodně, baví se úplně se všemi. Řeší tréninky a všechno kolem. Je to prostě super. Teď se připravujeme víc s míčem než za Pavla Vrby a snažíme se s ním udělat stejné kilometry, které jsme předtím absolvovali bez něj. Výrazně větším zapojením míče se to liší nejvíc," zavzpomínal na nedávnou minulost Šulc, jehož názor vyšel na portálu idnes.cz.

Podaří se mu konečně zůstat v A-týmu Viktorie, nebo ho bude čekat minimálně ještě jedno odloženií jinam?

Nebojí se Petráň příchodu Klobásy? Každý hráč si musí zasloužit, aby do sestavy patřil