Rosický vysvětloval ztrátu Kangy: Dle našich představ splňoval vše jen poslední 3 měsíce před koncem smlouvy

Rosický vysvětloval ztrátu Kangy: Dle našich představ splňoval vše jen poslední 3 měsíce před koncem smlouvy

Sportovní ředitel nejslavnější tuzemské značky z Letné Tomáš Rosický se vyjádřil k odchodu devětadvacetileté gabonské opory Guélora Kangy, která už v české metropoli pokračovat nebude, neboť se vrátil do Crvene Zvezdy.

"Po nástupu do funkce sportovního ředitele jsem se zmiňoval o věcech, které pro mě při skládání mužstva budou naprosto podstatné a které tvoří základ mé představy o fungování skutečného týmu. Jednou z těchto věcí bylo, aby se Sparta opět prezentovala jako skutečný tým, a ne jako soubor individualit. Zároveň jsem hovořil i o tom, že budeme ve Spartě pracovat s hráči, kteří mají touhu v klubu být, identifikují se s klubem a jeho hodnotami a mají týmové smýšlení," začal své povídání "malý Mozart", jehož slova publikovaly stránky sparta.cz.

"Rosa" uvedl, že s bývalým středopolařem s minulostí v srbské a ruské lize byl sportovní úsek ve všech směrech spokojen pouze posledního čtvrt roku. "Za dva a půl roku, co Kanga v našem klubu působil, splňoval vše, jak bychom si představovali, ať už na hřišti i mimo něj, jen poslední tři měsíce před vypršením smlouvy. Respektoval týmová pravidla, dodržoval pokyny trenéra. Pak je to hráč, kterého tu chceme. S ohledem na tento fakt a po zkušenostech s ním jsme vyhodnotili, že naší společnou cestou může být jen kontrakt, který bude hráče od samého začátku motivovat k tomu, aby nadále splňoval tato kritéria. Proto jsme navrhli model: hraješ, plníš úkoly trenéra, jsi disciplinovaný, máš dvouletý kontrakt. Takovou délku nové smluvní spolupráce si sám Kanga představoval. Tento model byl ale zároveň nastavený takto: nejsi disciplinovaný, nerespektuješ spoluhráče a kouče, pak nehraješ a budeš tu s námi jen rok," představil své myšlenky bývalý český reprezentant, jehož vyjádření nabízí web sparta.cz.

Václav Kotal tak bude muset stavět sestavu bez malého velkého muže z Gabonu, jenž patřil po celou dobu svého pražského působení k nejproduktivnějším hráčům Sparty. "Náš mančaft stavíme na hodnotách, které každý respektuje a dodržuje. Naše strategie je nadále budovat zdravý, hladový tým, ve kterém si budou hráči pomáhat, bojovat jeden za druhého. Tým, který bude společně růst. Budou v něm dostávat šanci mladí hráči, naši odchovanci a budeme ho doplňovat o zkušené fotbalisty, kteří mladším pomohou v rozvoji jejich kariéry.
K naplnění cílů potřebujeme hráče, kteří v rudém dresu za prvé skutečně chtějí hrát a za druhé budou mít zájem pracovat ve prospěch mužstva," uzavřel své vysvětlení na téma Kanga někdejší záložník Borussie Dortmund a Arsenalu.

Blažek o Kangovi: Můj oblíbenec to nebyl. Není špatný hráč, ale neseděl mi jeho charakter

Kanga se vrací do srbské ligy, Crvena Zvezda mu příští tři roky vyplatí přibližně 40 milionů korun

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.