Rosický vysvětloval ztrátu Kangy: Dle našich představ splňoval vše jen poslední 3 měsíce před koncem smlouvy

Rosický vysvětloval ztrátu Kangy: Dle našich představ splňoval vše jen poslední 3 měsíce před koncem smlouvy

Sportovní ředitel nejslavnější tuzemské značky z Letné Tomáš Rosický se vyjádřil k odchodu devětadvacetileté gabonské opory Guélora Kangy, která už v české metropoli pokračovat nebude, neboť se vrátil do Crvene Zvezdy.

"Po nástupu do funkce sportovního ředitele jsem se zmiňoval o věcech, které pro mě při skládání mužstva budou naprosto podstatné a které tvoří základ mé představy o fungování skutečného týmu. Jednou z těchto věcí bylo, aby se Sparta opět prezentovala jako skutečný tým, a ne jako soubor individualit. Zároveň jsem hovořil i o tom, že budeme ve Spartě pracovat s hráči, kteří mají touhu v klubu být, identifikují se s klubem a jeho hodnotami a mají týmové smýšlení," začal své povídání "malý Mozart", jehož slova publikovaly stránky sparta.cz.

"Rosa" uvedl, že s bývalým středopolařem s minulostí v srbské a ruské lize byl sportovní úsek ve všech směrech spokojen pouze posledního čtvrt roku. "Za dva a půl roku, co Kanga v našem klubu působil, splňoval vše, jak bychom si představovali, ať už na hřišti i mimo něj, jen poslední tři měsíce před vypršením smlouvy. Respektoval týmová pravidla, dodržoval pokyny trenéra. Pak je to hráč, kterého tu chceme. S ohledem na tento fakt a po zkušenostech s ním jsme vyhodnotili, že naší společnou cestou může být jen kontrakt, který bude hráče od samého začátku motivovat k tomu, aby nadále splňoval tato kritéria. Proto jsme navrhli model: hraješ, plníš úkoly trenéra, jsi disciplinovaný, máš dvouletý kontrakt. Takovou délku nové smluvní spolupráce si sám Kanga představoval. Tento model byl ale zároveň nastavený takto: nejsi disciplinovaný, nerespektuješ spoluhráče a kouče, pak nehraješ a budeš tu s námi jen rok," představil své myšlenky bývalý český reprezentant, jehož vyjádření nabízí web sparta.cz.

Václav Kotal tak bude muset stavět sestavu bez malého velkého muže z Gabonu, jenž patřil po celou dobu svého pražského působení k nejproduktivnějším hráčům Sparty. "Náš mančaft stavíme na hodnotách, které každý respektuje a dodržuje. Naše strategie je nadále budovat zdravý, hladový tým, ve kterém si budou hráči pomáhat, bojovat jeden za druhého. Tým, který bude společně růst. Budou v něm dostávat šanci mladí hráči, naši odchovanci a budeme ho doplňovat o zkušené fotbalisty, kteří mladším pomohou v rozvoji jejich kariéry.
K naplnění cílů potřebujeme hráče, kteří v rudém dresu za prvé skutečně chtějí hrát a za druhé budou mít zájem pracovat ve prospěch mužstva," uzavřel své vysvětlení na téma Kanga někdejší záložník Borussie Dortmund a Arsenalu.

Blažek o Kangovi: Můj oblíbenec to nebyl. Není špatný hráč, ale neseděl mi jeho charakter

Kanga se vrací do srbské ligy, Crvena Zvezda mu příští tři roky vyplatí přibližně 40 milionů korun