Žižkovský kádr prochází čistkou. Pod televizním vysílačem končí nejen Vůch, ale i dalších 9 jedinců...

Žižkovský kádr prochází čistkou. Pod televizním vysílačem končí nejen Vůch, ale i dalších 9 jedinců...

Ambiciózní Viktoria Žižkov, která by se ráda v příštím ročníku FNL umístila v první trojce, mění svou strategii ohledně přestupové politiky.

Zatímco v nedávné minulosti preferovala tradiční pražská značka krátkodobá hostování, jež mnohdy dotahovala na poslední chvíli, v posledních dnech přivedla pouze hráče, s nimiž počítá déle a které si pojistila na příští dvě sezony do června 2022.

Soubor z Prahy 3, který bude minimálně na podzim hrát v azylu, doposud přivítal tři nové akvizice, a sice pětadvacetiletého záložníka Daniela Richtera, jenž dorazil z Ůstí nad Labem, stejně starého středopolaře Davida Skopce, který přišel do metropole z Baníku Sokolov a čtyřiatřicetiletého veterána Lukáše Zoubeleho, jehož bylo možno v posledních čtyřech letech zastihnout v barvách Vysočiny Jihlava.

Zatímco další příchody se musí teprve dotáhnout, již nyní je jistý odchod deseti fotbalistů a to z různých důvodů...

Tadeáš Zeman bude pravděpodobně odeslán na hostování do ČFL, respektive týmu FK Zbuzany, kde je momentálně na testech, s tím, že Martin Antl byl zapůjčen rakouskému celku SK Bischofshofen.

Hostování naopak skončilo pětici Aleš Nešický (Liberec), Ladislav Martan (České Budějovice), Václav Dudl (Sparta), David Čapek (Sparta) a Tomáš Cabadaj (FK Jablonec).

Po vypršení smlouvy pak opouští tým trenéra Zdeňka Haška Edigo Felipe, Egon Vůch (ve druhé lize nastoupil za Viktorii jedenáctkrát a připsal si jeden gól a jednu asistenci) i Američan se zkušenostmi z MLS Luis Gil, jenž v posledních dnech trénoval pod Martinem Haškem na kempu fotbalistů bez angažmá a dělá si zálusk na nejvyšší soutěž. Právě teď ho zkouší nováček z Pardubic.

Nebojí se Petráň příchodu Klobásy? Každý hráč si musí zasloužit, aby do sestavy patřil

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.