Explzeňský Ďuriš opouští po dvou a půl letech Kypr. Může ho opět přivítat Fortuna:liga?

Explzeňský Ďuriš opouští po dvou a půl letech Kypr. Může ho opět přivítat Fortuna:liga?

Dlouholetý slovenský reprezentant se sedmačtyřiceti mezinárodními starty Michal Ďuriš už nebude pokračovat v kyperské nejvyšší soutěži 1. Division.

Dvaatřicetiletý útočník se loučí s klubem Anorthosis Famagusta, se kterým se dohodl na předčasném ukončení spolupráce.

Bývalý hráč Viktorie Plzeň či Mladé Boleslavi, jenž si před příchodem na Kypr zahrál i za ruský Orenburg, absolvoval v trikotu Famagusty 67 duelů, které proměnil do 27 branek.

V celku, který si trojnásobného šampiona české ligy pořídil za 600 tisíc eur, už ovšem dvaatřicetiletý ofenzivní borec pokračovat nebude a jeho kroky povedou jinam...

"Rád bych poděkoval Anorthosisu, koučům, spoluhráčům, všem lidem z klubu a samozřejmě fanouškům. Bylo to krásných dva a půl roku a nikdy na to nezapomenu," vzkázal prostřednictvím své sociální sítě zkušený forvard, jenž se poprvé na fotbalové mapě ukázal v barvách Dukly Banská Bystrica.

To, kde zakotví, bychom se měli dozvědět v následujících dnech. Že by byl ve hře návrat do slovenské ligy, jíž hrál naposledy před 10 lety, nebo do české elitní soutěže, kterou opouštěl v úvodu roku 2017?

Byť už spekulujeme, takové Boleslavi by se pořád hodit mohl, tím spíš, že už ve městě automobilů byl a nemusel by si dlouze zvykat. Nového střelce pak např. hledá i Sigma, odkud by to měl blíž rodné hroudě a domovině...

Kuzmanovič může ukončit osmiletou misi v Česku, na seznamu ho má Partizan Bělehrad