Fiorentina slevila a za Hancka žádá o 40 milionů méně. Ani to však zatím Sparta neakceptuje...

Fiorentina slevila a za Hancka žádá o 40 milionů méně. Ani to však zatím Sparta neakceptuje...

Nelehká jednání na trase Fiorentina - Sparta ohledně dvaadvacetiletého slovenského stopera Dávida Hancka stále pokračují. Rodák z Prievidze ostatně normálně začal s letenským "S" přípravu na nový soutěžní ročník.

Ohledně požadované částky toskánských Fialek se decentně pohnuly ledy - zatímco ještě před pár týdny žádal účastník Serie A za uplatnění opce a trvalý přestup 5 milionů eur, čili zhruba 130 milionů korun, aktuálně už chce méně.

Poté, co Fiorentina slevila, by mělo být bývalé defenzivní zboží Žiliny k mání už "jen" za 3,5 milionu eur, čili něco málo přes 90 milionů korun.

Ačkoliv je to o dost méně, i dotyčná suma je pro třetí tým Fortuna:ligy stále příliš vysoká a pánové Čupr s Rosickým by si představovali ještě lepší cenu...

Momentálně tak existují dvě varianty - první z nich je ta, že by se obě značky domluvily na dalším ročním hostování a jeho působení v české metropoli by se tak prodloužilo do června 2021.

Druhou pak skutečnost, že by se Sparta rozhodla stále vyčkávat a s blížícím se uzavřením přestupového okna by se zkusila s jeho kmenovým celkem domluvit na ještě nižší přestupové částce. Za takových okolností však reálně hrozí i skutečnost, že přítele o šest let starší proti tenistky Kristýny Plíškové koupí jiný zájemce.

I proto se nejslavnější tuzemská adrese dohodla (zatím údajně ústně) s ostříleným českým reprezentačním zadákem Ondřejem Čelůstkou (31 let), který by měl zamířit na Letnou jakožto volný hráč po ukončení smlouvy tureckém Antalyasporu. Univerzál, jenž může nastupovat na postu středního i krajního obránce, by tak mohl být jistou a nepochybně mnohem levnější alternativou.

Rosický vysvětloval ztrátu Kangy: Dle našich představ splňoval vše jen poslední 3 měsíce před koncem smlouvy

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.