Předpokládám, že v dalších týdnech podepíše kontrakt v zahraničí, říká Hašek o svém synovi

Předpokládám, že v dalších týdnech podepíše kontrakt v zahraničí, říká Hašek o svém synovi

Mezi hráči bez smlouvy, kteří se v těchto dnech připravují pod záštitou České asociace fotbalových hráčů a hlavně pod taktovkou trenéra Martina Haška, je v areálu Sokolu Lysolaje jak "penzista" Martin Fenin, tak středopolař Martin Hašek, jenž stále nemá vyřešenou svou kauzu se Spartou.

Svého stejnojmenného potomka, jenž se v posledních měsících stáhl do ústraní a neposkytl ani žádný rozhovor, vede již poněkolikáté. "Byl ve Vlašimi, kam jsem přišel. Byl v Bohemce, kam jsem přišel. A měl jsem ho i v béčku Sparty a v Pardubicích, tam jsem si ho vytáhl. Takže už jsme spolu byli čtyřikrát – a teď ho mám na kempu. Je to zvláštní a možná je to naposled, protože předpokládám, že v následujících týdnech podepíše kontrakt někam do zahraničí a tam už bude těžší se potkat. V klubu se vždy řešilo, jestli jde o protekci, to se samozřejmě v kempu pro hráče bez angažmá řešit nemusí," uvedl v interview pro iSport.cz padesátiletý odborník.

Jeho syn už je bez angažmá celou řadu měsíců. "Byl bych radši, kdyby ho už měl, ale bylo by velmi, velmi, velmi překvapivé, kdyby hráč jeho kvalit, který je na trhu za nula, angažmá nenašel. Takže z tohoto pohledu jsem nervózní jen z toho, že doba, kdy je bez smlouvy, trvá už dlouho. Zase se dostáváme ke koronaviru, který všechno naboural, to je ten hlavní důvod. Fotbalový svět se zastavil, rozjíždí se pomalu a s mnoha otazníky. Jinak by ta záležitost byla už dávno vyřešená," přednesl někdejší sparťan, jehož vyjádření lze najít na stránkách Deníku Sport.

Hašek samozřejmě připustil, že spor s letenským "S" jistou roli v rozhodování klubů hrát může, protože to není stejné, jako kdyby byl volným hráčem a neměl na sobě žalobu, jíž na něj nejslavnější tuzemská značka podala. Celá kauza se však podle něj musí vidět v souvislostech, které zatím podle jeho názoru předloženy nebyly. "Martin se k tomu nemůže vyjadřovat. Nejprve kvůli smlouvě se Spartou a nyní kvůli žalobě, která na něj byla podána. To po něm nikdo chtít nemůže," přidal ve Sportu Hašek starší.

Jeho krev byla v minulosti spojována např. s Besiktasem Istanbul či Maccabi Haifa, do které měl čtyřiadvacetiletý fotbalista s minulostí ve Viktorii ŽIžkov, Vlašimi, Pardubicích či Bohemians velmi blízko. "Přestupový termín končil ve dvanáct a Martin se v půl páté nedohodl na smlouvě, protože mu předložili zhruba poloviční oproti té, která byla domluvená. Maccabi dobře vědělo, že jde o poslední den přestupového období, a že když Martin nepodepíše, zůstane ve Spartě nadále v béčku. A když nepodepsal, uvedlo, že chtěl o 20 procent víc, což byla lež, kterou tady všichni převzali, aniž by to podrobili jakémukoliv zkoumání," uzavřel na téma svého syna Hašek, jehož vyjádření nabídl web isport.blesk.cz.

Rosický vysvětloval ztrátu Kangy: Dle našich představ splňoval vše jen poslední 3 měsíce před koncem smlouvy

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.