Kauza Hancko je nejspíše vyřešena! Ve Spartě bude pokračovat, patřit jí však zatím nebude

Kauza Hancko je nejspíše vyřešena! Ve Spartě bude pokračovat, patřit jí však zatím nebude

Italští reportéři mají jasno. Dávid Hancko zůstane příští rok stále hráčem Sparty. Podle všeho má dojít k prodloužení hostování na další rok s tím, že za rok jej Sparta může koupit za 3 miliony euro i nastálo. 

Fiorentina jej původně chtěla prodat za 160 milionů korun, poté slevila na zhruba 90 milionů, za rok by jej ale Sparta mohla mít za 3 miliony euro, což je asi 80 milionů korun. Navíc má jistotu, že minimálně v příští sezóně bude slovenský reprezentant stále v jejím kádru. V případě, že by šel výkonostně dolů, jej tak za rok může poslat zpátky do Itálie.

Italské zdroje informují právě o této dohodě. „Dobrodružství Dávida Hancka bude v České republice pokračovat ještě další rok. Jeho hostování ve Spartě Praha bylo prodlouženo také pro další sezonu. Český klub zároveň získal opci, aby na jejím konci mohl Hancka definitivně koupit za 3 miliony eur a další bonusy ve prospěch Fiorentiny," má jasno reportér Sky Sport Gianluca di Marzo.

Potvrzené to sice zatím není, jednání však pro Spartu vypadají nadějně. Hancko patřil hlavně na jaře k nejlepším stoperům Fortuna ligy a pro Václava Kotala by byl jeho odchod obrovskou ztrátou. A to i přesto, že na Letnou přišel nový stoper Ondřej Čelůstka.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.