Já a Slavia? Jsem kluk ze Zlína, říká nová posila Sparty Čelůstka

Já a Slavia? Jsem kluk ze Zlína, říká nová posila Sparty Čelůstka

Ondřej Čelůstka se vrátil ze zahraničí zpátky do české ligy. Nový stoper Sparty má starty v Premier League, v Serii A, v německé bundeslize, ale i v turecké Süperlig. V rozhovoru pro klubový web se rozpovídal ale i o své slavistické minulosti.

Samozřejmě v současných kádrech obou pražských S jsou hráči, kteří v minulosti hráli za toho druhého. Ve Spartě je to například Bořek Dočkal, Lukáš Vácha a právě Ondřej Čelůstka, ve Slavii pak David Hovorka či Nicolae Stanciu. Většinou to ale vzali přes nějaký mezistupeň, málokdo by se totiž odvážil přestoupit přímo z jednoho S do druhého.

U Čelůstky byly ty mezistupně Palermo, Trabzonspor, Sunderland, Norimberk a Antalyaspor. Nyní už ale patří Spartě a po devíti letech se vrací do české ligy. „Vycítil jsem, že teď je vhodná doba, předtím jsem zahraničí preferoval. Ale věk nezastavím, mám rodinu, čekáme druhé miminko, do toho situace s koronavirem,” zdůvodnil nový stoper Sparty svůj návrat.

V Čelůstkovi tak má Sparta nového zkušeného stopera, který má co přiučit i mladíka Dávida Hancka, ale i další defenzivně laděné hráče. "Vzhledem k věku i zkušenostem z Česka, zahraničních lig a národního týmu se to ode mě čeká. Měl bych tým táhnout i v kabině,” je si vědom Čelůstka.

Řeč samozřejmě přišla i na angažmá ve Slavii. Čelůstka sice za Slavii nastupoval, za sešívaného srdcaře se však v žádném případě nepovažuje. "Jsem především kluk ze Zlína, kdybych byl Pražák, bylo by to štiplavější téma. Minulost ve Slavii mám, byl jsem tam rok a půl, jsem za tu zkušenost rád. Odrazil jsem se odsud do Evropy,” odpověděl Čelůstka.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.