Prohra mi nevadí, ale výkon byl hrozný, říká Machálek. Brno prohrálo s nováčkem FNL

Prohra mi nevadí, ale výkon byl hrozný, říká Machálek. Brno prohrálo s nováčkem FNL

Zbrojovce první zápas přípravy před sezónou Fortuna ligy vůbec nevyšel. Nováček první ligy podlehl nováčkovi druhé ligy, nedalekému Blansku, 0:2. V čem viděl trenér Machálek nedostatky?

Na utkání v Blansku bylo přítomno na dnešní dobu hodně diváků a vítězství svého týmu, vítěze loňské sezóny MSFL, si náramně užívali. Zbrojovka sice odehrála první zápas po pauze, i přesto to ale s kvalitami na první ligu zatím moc dobře nevypadalo. A navíc se ještě trenérovi Machálkovi zranili dva hráči.

"Prohra samotná není v této fázi sezóny tak hrozná, spíše mne mrzí výkon. Bezkrevný, bez emocí, mělo to daleko k tomu, jak náš fotbal vypadal během jara. Věděli jsme, že když rozmělníme osu týmu do dvou jedenáctek, může to být problém, ale dnešní zápas nám jednoznačně ukázal, že takto bychom do ligy vstoupit nemohli," cituje trenéra Zbrojovky klubový web.

"Na druhou stranu je to poučné, hráčům to mohlo otevřít oči. A vidí, že pokud jsou o sobě přesvědčení, že jsou ligoví, nemusí to být vždy pravda," snaží se najít pozitiva u prohry 0:2. Za Brno nastoupily i nové posily Zbrojovky, obránce Hlavica, který přišel z Líšně, a ukrajinský záložník Pidlepenec, kterého Brno testuje, do teď hrál za B tým španělského Deportiva La Coruňa. Právě Hlavica ale utrpěl menší zranění, detaily stále nejsou známy.

Zranění jsou pak ještě ofenzivní hráči Pachlopník a Přichystal, u nich to ale narozdíl od nového stopera nemá být nic vážného. "Honza Hlavica má bohužel pravděpodobně zlomený podočnicový oblouk, po utkání odjel na vyšetření. To je věc, která mne dnes mrzí asi nejvíc," prozradil Machálek.

V Brně si z prohry v Blansku nic nedělají, jednalo se pouze o přátelské utkání, Zbrojovka si však musí uvědomit, že to, co stačilo na druhou ligu, na tu první stačit nemusí. A pravděpodobně taky nebude. "Máme na čem pracovat," bere si Machálek ponaučení pro další přátelské zápasy a pro Fortuna ligu. Před startem sezóny se ještě Zbrojovka utká se Sigmou Olomouc, Jihlavou, Líšní a Zlínem.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.