Petr Čech mi hodně pomáhá s trénováním, přiznává Lampard. Nyní chtějí oba vyhrát FA Cup

Petr Čech mi hodně pomáhá s trénováním, přiznává Lampard. Nyní chtějí oba vyhrát FA Cup

Frank Lampard bude mít v sobotu večer za sebou svou první sezónu v roli hlavního trenéra Chelsea v anglickém prostředí, v Evropě jej totiž ještě čeká odveta s Bayernem Mnichov, doma ale Blues německému gigantovi podlehli 0:3. 

Chelsea totiž večer odehraje finále FA Cupu s městským rivalem Arsenalem. V Premier League skončili Blues čtvrtí, v Lize mistrů s největší pravděpodobností skončí v osmifinále, výhra ve FA Cupu by tak byla příjemným oživením sezóny, Arsenal je na tom ale mnohem hůře a tuto trofej by "potřeboval" více. Tak jako tak, Frank Lampard naplnil očekávání a vypadá to, že Chelsea bude koučovat ještě nějaký ten rok.

Lampard nahradil před sezónou Sarriho, který odešel do Juventusu. O moc zkušeného trenéra se zatím nejedná, ukazuje však, že v budoucnu se s ním na trenérské scéně musí počítat. Před sezónou ale do Chelsea přišel i Petr Čech, který po kariéře fotbalisty dělá v týmu sportovního ředitele. A spolupráci s ním si Lampard pochvaluje.

Za výsledky týmu jsou zodpovědní totiž tři lidé. Frank Lampard, Petr Čech a ředitelka Marina Granovskaia. A podle kouče Blues spolupráce funguje výborně. "Máme skvělé vztahy a daří se nám spolupracovat. Navzájem si pomáháme a jsem za to rád. Petra znám už dlouho, hráli jsme spolu v jednom týmu, jsem vděčný za to, že spolupracujeme i mimo hřiště," prozradil Lampard.

Finálový duel anglického poháru začíná v 18:30.